Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
8 MAJA 2020 / 9 MAJA 2020

Hemar spotyka Koftę

„Hemar, Marchewka. Próba generalizacji” Teatru Muzycznego w Toruniu oraz „Projekt Koffta” Anety Todorczuk – to program czwartego weekendu wirtualnego Festiwalu OFF/ON Północna. Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na spektakle, zarejestrowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF-Północna. Będą udostępnione przez 48 godzin.
WYWIAD. Staram się dbać o to, żeby nie blokować w studentach spontaniczności. Pozwalam im być śmiesznymi, żałosnymi i namawiam, żeby się tego nie bali. Wspieram ich w próbach dotarcia do prawdy. Uważam, że największą wartością jest to, aby wypuścić ze szkoły różne osobowości, a nie tłamsić w nich to, co mają, żeby wpasować ich w jeden model - mówi Gabriela Muskała. Z aktorką i współautorką sztuk teatralnych rozmawia Eliza Gaust. 
4 MAJA 2020 - 10 MAJA 2020

Vege Kryminał w Teatrze Pinokio

Gdy warzywa giną… Sprawa nie może pozostać niewyjaśniona. W Teatrze Pinokio w Łodzi aktorzy czytają vege kryminał „Best Seler” . Odbywają  się też warsztaty plastyczne online, podczas których dzieci mogą stworzyć własnych bohaterów vege kryminału.
TEATR. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozpoczął procedurę odwołania dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Waldemara Zawodzińskiego. To efekt planowej kontroli, która dotyczyła analizy gospodarki finansowej. W sprawie ewentualne odwołania dyrektora wystąpiono do dwóch związków zawodowych w teatrze, dwunastu stowarzyszeń twórczych i ministra kultury. Odpowiedzi mają nadejść do końca kwietnia.
5 MAJA 2020 - 30 MAJA 2020

Scena Monopolis w sieci

ONLINE. Scena Monopolis, która zainaugurowała działalność tuż przed początkiem pandemii, nie poddaje się. Będący jej operatorem Art Kombinat już przygotował pierwsze wydarzenia online, a na maj planuje kolejne. Pokaże na żywo aż sześć spektakli i pięć koncertów live,
1 MAJA 2020 / 2 MAJA 2020

„Wąż i ona”/Recital Wortmanna

Teatr Muzyczny w ramach wirtualnej sceny OFF/ON zaprasza na dwa wydarzenia, zarejestrowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF-Północna. Zobaczymy „Węża i żonę”, czyli uwspółcześnioną wersję komedii Fredry „Mąż i żona” w wykonaniu Teatru Inni, a Marcin Wortmann zaprezentuje piosenki z musicali Sondheima.
24 KWIETNIA 2020 / 25 KWIETNIA 2020

Osiecka po męsku i Straty/Nadmiary

„Straty/Nadmiary” to spektakl w wykonaniu Nyska Studio, "Osiecka po męsku"  - recital Marcina Januszkiewicza. Oba wydarzenia, zarejestrowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF-Północna, zobaczymy w ten weekend na wirtualnej scenie OFF/ON Teatr Muzyczny w Łodzi.
75 LAT TEATRU MUZYCZNEGO. Jego protoplastą był Polski Teatr Operetkowy w Wilnie (później Teatr Komedii Muzycznej Lutnia), który wyłonił się z sekcji wokalnej działającego od 1905 r. Polskiego Towarzystwa Muzycznego Lutnia.
NASZ PATRONAT. Nurt offowy przygląda się relacjom międzyludzkim, pokazuje wachlarz emocji, daje możliwość skupienia się na środkach aktorskiego wyrazu. Nie ma tu efektownych scen zbiorowych, spektakularnej choreografii, na scenie nie ląduje helikopter – mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny Festiwalu OFF-Północna, w rozmowie z Magdaleną Sasin. 
Co gra w duszy Macieja Pawlaka? Melodie z musicali i to nie tylko tych najbardziej znanych. Na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) zaprezentowany zostanie premierowy minirecital artysty. To kolejna odsłona cyklu „Dusza śpiewa” przygotowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Teatr prowadzi także wirtualne warsztaty EduWtorek.