Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
– Pracowałem z wieloma fantastycznymi młodymi reżyserami. Traktuję ich zawsze jak profesjonalistów, dopóki się nie okaże, że jest inaczej. Na pewno nikogo nie pouczam – mówi ANDRZEJ WICHROWSKI, aktor Teatru im. Jaracza w rozmowie z Piotrem Groblińskim. Pierwszą część wywiadu można przeczytać w majowym KALEJDOSKOPIE.
Teatr Nowy w Łodzi pokaże „Ziemię obiecaną” w reż. Remigiusza Brzyka na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Teatrze Sztuki Ludowej w Pekinie.
W tym roku nie odbędzie się planowana na jesień 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Klasyki Światowej "Nowa Klasyka Europy" . Dyrektor Teatru im. Jaracza w Łodzi, który jest organizatorem tego wydarzenia, zdecydował, że piąta edycja odbędzie się w roku kolejnym. Nastąpi też odświeżenie formuły.
Teatr Art. 51 na piętnastolecie swojej działalności przygotował premierę nowego spektaklu. "Comfort Zone" można potraktować jako trzecią część tryptyku zapoczątkowanego w 2013 "Planem B" i kontynuowanego dwa lata później "A wersją". Można by więc zapisać tytuł jako "C-omfort Zone" albo wręcz "C-Zone" - wtedy moglibyśmy go czytać także jako Crash Zone. Bo też jest to przedstawienie o wychodzeniu ze strefy komfortu poprzez zderzenie swoich racji z racjami innych. To podobno rozwija.
Wykładowca na Wydziale Lalkarskim wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie oraz aktor związany z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wojciech Brawer (rocznik 1980) ma być nowym dyrektorem Teatru Lalek "Arlekin" im. H. Ryla w Łodzi. Wskazała go z końcem kwietnia komisja konkursowa łódzkiego magistratu. 
O marzeniach tancerza, euforii i łzach, o bolączkach i wyrzeczeniach, związkach z Ukrainą i Polską opowiada NAZAR BOTSIY, solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, od 10 lat związany z tą sceną. 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca pod auspicjami UNESCO.
– Przeraża mnie ta stereotypowość dzisiejszego świata. Trzeba iść na studia, wziąć kredyt i kupić betonową klatkę z meblami z IKEI i 65-calowym telewizorem – ubolewał Mariusz Grzegorzek, rektor PWSFTViT w Łodzi, w trakcie spotkania kończącego 36. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych w łódzkim Centrum Kultury Młodych.
30 minut temu zakończyła się prapremiera "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka w Teatrze im. Jaracza w Łodzi - pisze Łukasz Kaczyński
Z okazji premiery Otchłani Jennifer Haley w reżyserii  Mariusza Grzegorzka rozmawiamy z Andrzejem Wichrowskim, aktorem Teatru im. Stefana Jaracza.
Polska prapremiera dramatu "Otchłań" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka - to czeka nas w najbliższy weekend. - To zuchwały tekst, pełen tajemnicy i niepokoju - przekonuje reżyser. W obsadzie m.in. Andrzej Wichrowski, Marek Nędza. Agnieszka Skrzypczak i gościnnie Krzysztof Zawadzki, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Kostiumy zaprojektowała wybitna artystka Magdalena Moskwa.