Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Dwa łódzkie teatry dla młodego widza – Pinokio oraz Arlekin – połączyły siły, aby mówić jednym głosem we wspólnej sprawie. Są nią prawa dziecka. Dzięki  koprodukcji powstał prapremierowy spektakl „Dzieci i ryby” w reżyserii Przemysława Jaszczaka, wsparty działaniem warsztatowym edukatorek obu teatrów.
Na prapremierę przedstawienia z udziałem dziecięcych aktorów, przeznaczonego dla widzów w wieku 6-106 lat, zaprasza Teatr Pinokio.
RECENZJA. 12 edycja Dotknij Teatru organizowana przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru właśnie się rozpoczęła. Zainaugurował ją spektakl Lubelskiego Teatru Tańca „W moim początku jest mój kres” w reżyserii Joanny Lewickiej. To artystyczne spotkanie wyznacza nowy, mocny początek w historii lubelskiego zespołu. W innym wymiarze, w zgodzie z tegorocznym hasłem imprezy, niesie nadzieję, że nawet największe zło ma swój kres,  a teatr pozostaje miejscem budowania autentycznych relacji i silnych więzi dla dobrej przyszłości. Pisze Anna Banach.
od 27 MARCA 2022

Premiera "Wiśniowego sadu"

Teatr im. Jaracza zaprasza 27 III o godz. 19 na premierę "Wiśniowego sadu" Antona Czechowa. To arcydzieło literatury światowej w interpretacji jednej z najwybitniejszych reżyserek młodego pokolenia – Małgorzaty Warsickiej.
Karnawał, kar nawał, nawał kar – to, co było zabawą, zyskuje nagle znamiona plagi. Granice sacrum i profanum ulegają zamazaniu – wielką zabawę od wielkiej rozróby dzieli jedno hasło nieopatrznie rzucone w tłum. Najnowszy spektakl projektu „Nowy i Młodzi” w Teatrze Nowym zyskał niespodziewany (choć wyśniony w koszmarach) wymiar jeszcze przed prapremierą.
od 12 MARCA 2022 / 17 MARCA 2022

"Atrament. Wczoraj. Żyrafa" - premiera

Najnowsza, czwarta komedia Juliusza Machulskiego napisana specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi - Polskiego Centrum Komedii, wchodzi do repertuaru teatru 12 III. 
od 26 LUTEGO 2022

Premiera „Don Juana”

Uwodzi wszystkich – nie tylko kobiety. A może sam daje się uwieść wizji niemożliwej wolności? W przewrotnej interpretacji Radosława Rychcika cyniczny manipulator, kłamca, kpiarz i bezbożnik odsłania drugie oblicze: niespełnionego Romea i niepokornego kontestatora zaściankowej rzeczywistości. „Don Juan” Molière’a na deskach Teatru Nowego od 26 II.
RECENZJA. Spektakl „Tata” wpisuje się w społeczną dyskusję nad zmianą w postrzeganiu roli ojca. Patriarchalna wizja niezłomnego, nie poddającego się emocjom mężczyzny, „głowy rodziny”, na której barkach spoczywa zapewnienie rodzinie jak najlepszego bytu, powoli ulega przekształceniu. Pisze Weronika Żyła.
od 4 MARCA 2022

Prapremiera "Słabych"

Teatr im. Jaracza zaplanował na 4 III prapremierę spektaklu "Słabi". Nieporadni, introwertyczni, niepewni i nieszczęśliwi. Zbyt wrażliwi i bezradni wobec wyzwań codzienności. Słabi. Tacy są bohaterowie dramatu Magdaleny Drab.
Teatr Pinokio zaprasza 12 II na premierę reżyserowanego przez Bartosza Kurowskiego spektaklu "Mój cień jest różowy", opartego na picturebooku Scotta Stuarta pod tym samym tytułem. To poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki.