Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Eksplorujący tradycje i techniki teatru i muzyki antycznej Grecji Teatr Chorea wystawił XVII-wieczny dramat jezuicki. Brzmi ciekawie, ale poza „ciekawostkowość” wykracza.
8 MARCA 2019 - 2 KWIETNIA 2019

25 lat Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

8 marca rozpocznie się jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, jednego z najstarszych festiwali teatru zawodowego w Polsce. Jak co roku, Festiwal otworzy kalendarz teatralnych festiwali w Polsce. Temat tej edycji to „Publiczność”. Sprzedaż biletów rozpocznie się 12 lutego o godz. 13.
RECENZJA. „Człowiek z Manufaktury” to rzadki przykład partnerstwa publiczno-prywatnego w dziedzinie kultury, owocującego wartościowym i – miejmy nadzieję – ponadczasowym dziełem operowym. Prawykonanie opery, o której mówiło się od kilku lat, odbyło się 2 lutego w Teatrze Wielkim w Łodzi.
RECENZJA. To przedstawienie – z wizualną agresją, teatralne „do bólu” – robi duże wrażenie. Może się  odnosić i do dzisiejszego świata, w którym coraz trudniej nam się znaleźć.
RECENZJA. Co to znaczy być w roli komediowej, grać w komedii? Czego to wymaga od aktora? A czego od reżysera? „Manewry weselne” w Teatrze Powszechnym to taka komedia podana na tacy. Pisze Łukasz Kaczyński
Mieszkańcy Sieradza będą mogli zobaczyć spektakl "Sklep z facetami" 26 stycznia o g. 16 w Sieradzkim Centrum Kultury.
W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Teatr Wielki w Łodzi zdecydował o odwołaniu piątkowego spektaklu "Aida". Poniżej przesłany komunikat.
– Nie potępiać, być empatycznym wobec drugiej osoby, otwartym na jego wrażliwość, inność – tym jest dla mnie człowieczeństwo. Zawieszeniem osądu, próbą obrony i współodczuwania – mówi MILENA LISIECKA, która gra Karlę w „Nocy Helvera” w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej na scenie kameralnej Teatru im. Jaracza w Łodzi (premiera 24 stycznia).
Trwają przygotowania do zaplanowanej na 2 lutego premiery opery Rafała Janiaka "Człowiek z Manufaktury". Teatr Wielki zorganizował w Pałacu Poznańskiego specjalną konferencję, na której o spektaklu mówili realizatorzy i występujący w nim śpiewacy.
W dniu 9 stycznia 2019  roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się inauguracja Roku Stanisława Moniuszki w województwie łódzkim.