„Opowieści z Narni” - premiera | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

„Opowieści z Narni” - premiera

„Opowieści z Narni” to międzypokoleniowa, familijna propozycja repertuarowa dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Na premierę zaprasza Teatr Pinokio.
Pierwszy tom cyklu książek autorstwa C. S. Lewisa był wielokrotnie adaptowany na potrzeby radia i telewizji, doczekał się także realizacji scenicznych. Jego ogromna popularność w dużej mierze wynika z możliwości odczytywania książki na co najmniej kilku poziomach i płaszczyznach – od poziomu nieskrępowanej wyobraźni, przez niezliczone odniesienia kulturowe, aż po płaszczyznę głęboko filozoficzną. Dzięki temu dzieci mogą odbierać ją jako bajkową opowieść o sile bliskości, która przezwycięża zło. Młodzież ma szansę odnaleźć się w rzeczywistości i historii czwórki rodzeństwa, obserwując proces ich przemiany i dojrzewania. Dorośli i seniorzy mają zaś możliwość dotarcia do ukrytych sensów, nawiązań mitologicznych, literackich, a nawet politycznych. Twórcy spektaklu wykorzystują wielość kluczy interpretacyjnych książki C. S. Lewisa, a Piotr, Zuzanna, Edmund, Łucja, Tumnus i Aslan stają się dla odbiorców przedstawienia swoistymi przewodnikami po mechanizmach rządzących światem – nie tylko tym magicznie ukrytym za szafą.

Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów w wieku od 7 lat.

Autor tekstu: Clive Staples Lewis 
Adaptacja: Radosław Paczocha          
Reżyseria: Gabriel Gietzky
Asystentka reżysera: Patrycja Węglarz
Scenografia: Julia Skrzynecka
Kostiumy, lalki: Klementyna Margolis
Animacje, ilustracje: Jakub Romanowicz
Muzyka: Marcin Nenko
Ruch sceniczny: Szymon Michlewicz-Sowa
Reżyseria świateł: Karolina Gębska
Konsultacje z zakresu PJM: Agnieszka Raj-Kubat, Marta Magalska

Obsada: Łukasz Batko, Krzysztof Ciesielski, Małgorzata Krawczenko, Żaneta Małkowska, Piotr Osak, Piotr Pasek, Anna Sztuder-Mieszek, Natalia Wieciech

Premiera nauczycielska: 26 listopada 2021 r. g. 17
Premiera: 27 listopada 2021 r. g. 16