Słowo w teatrze - warsztaty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =

Słowo w teatrze - warsztaty

Warsztaty teatralne “Słowo w teatrze - słowo mówione” w ramach Laboratorium Kreatywnego Działania organizowane przez Teatr CHOREA i Fabrykę Sztuki.
Intencja, dialog, temat, impuls. Słowo jako punkt wyjścia, punkt dojścia, wynik działania scenicznego. Czy dialog złożony z kwestii będących literami A i B może opowiadać historię, budować relację sceniczną, stanowić kontekst wydarzeń?  
 
Organizatorzy zapraszają na warsztaty aktorów, artystów, pedagogów, pracowników instytucji kulturalnych i wszystkich miłośników sztuki. 
 
Uwolnienie od znaczenia słowa, od zapisanego w nim komunikatu, pozwoli uczestnikom zanurzyć się w świat wewnętrzny podświadomych impulsów — pozwoli uruchomić działanie na siebie nawzajem. Posługując się podstawowymi narzędziami partnerowania na scenie: słuchaniem, dawaniem-odbieraniem, gotowością na impuls — przygotujemy grunt pod pracę nad sceną z dramatu. Mając na uwadze wszystko to, co dzieje się między postaciami bez słów, albo w uproszczonym schemacie A-B, uczestnicy rozpoczną pracę nad rozbudowanym dialogiem. Zbudują tematy wewnętrzne postaci, intencje, opiszą kontekst. Będą pracować nad scenami, w których słowo stanie się integralną, pełną znaczenia warstwą sceniczną. 

Data: 2-3 października 2021 (sobota-niedziela) 
Godzina: 10:00-14:00 
Czas trwania: 8 godzin 
Cena: 160 złotych 
Miejsce: sala A_218 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 
Prowadzenie: Michał Jóźwik 

Michał Jóźwik — aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Ukończył kurs aktorski w HB Studio w Nowym Jorku. Absolwent I stopnia Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Działa zarówno w teatrach instytucjonalnych (Teatr Horzycy w Toruniu, Teatr Muzyczny w Łodzi) i teatrach offowych (Teatr CHOREA w Łodzi, Czytelnia Dramatu w Lublinie, Teatr Klepisko). Wystąpił w kilkunastu spektaklach teatralnych oraz w kilkudziesięciu produkcjach filmowych. Prowadzi autorskie warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz seniorów na festiwalach teatralnych, w domach kultury, teatrach oraz w fundacji “SADownia”. Tworzy autorskie słuchowiska multimedialne, m.in. “Niezapominajki” zrealizowane z Uniwersytetami Trzeciego Wieku, czy baśnie Guido Gozzano w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Pianista z zamiłowania, miłośnik gór, amator fotografii. 

Więcej informacji o projekcie Laboratorium Kreatywnego Działania na stronie:  https://www.chorea.com.pl/pl/home/news/629 
 

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00: 
- mailowo: teatrchorea@gmail.com 
- telefonicznie: +48 667 326 711 (koordynator projektu: Janusz Adam Biedrzycki). 
 
W mailu należy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię, nazwisko, wiek). Do maila należy dodać potwierdzenia opłaty za uczestnictwo w warsztacie. Opłaty za udział w warsztatach przyjmuje Teatr CHOREA, na konto Alior Bank: 95 2490 0005 0000 4530 5405 9285. W tytule przelewu należy umieścić imię i nazwisko uczestnika oraz formułkę „Laboratorium Kreatywnego Działania edycja III — szkolenia/warsztaty”.