Teatr Wielki plenerowo | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Teatr Wielki plenerowo

Teatr Wielki w Łodzi, fot. wikimedia commons

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu artystycznego 2021/2022 łódzka opera przygotowała plenerowe występy. Na parkingu teatru - podobnie jak w ubiegłym roku - odbędą się koncerty z cyklu "Sierpniowe wieczory z gwiazdami". Teatr wystawi również operę "Cosi fan tutte".
Podczas występów będzie można usłyszeć operowe (i nie tylko) "przeboje": "Granada", "La Vie en Rose", "Brunetki, blondynki" czy "Sex appeal". Wykonają je soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Dorota Wójcik, Arkadiusz Anyszka, Andrzej Kostrzewski, Łukasz Motkowicz i Paweł Skałuba. Orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi poprowadzi Michał Kocimski. Koncerty odbędą się 21 i 22 sierpnia. 

Na pożegnanie lata przygotowano operę "Cosi fan tutte". Spektakle, również na parkingu, odbędą się 28 i 29 sierpnia, podobnie jak koncerty - o godz. 20. Prowokacyjny tytuł tej - jak niektórzy nazywają - "komedii erotycznej" autorstwa Da Pontego i Mozarta jest jedynie zaproszeniem do uczestnictwa w muzycznej i artystycznej przygodzie. W komediowym spektaklu muzyka Mozarta bawi i zachwyca od pierwszych taktów uwertury. Wystąpią: Patrycja Krzeszowska, Weronika Leśniewska, Olga Maroszek, Anna Wierzbicka, Aleksandra Wiwała, Arkadiusz Anyszka, Arkadiusz Jakus, Andrzej Kostrzewski, Dawid Kwieciński, Łukasz Motkowicz, Łukasz Ratajczak oraz orkiestra pod kierownictwem Marcina Wernera.

Premiera "Cosi fan tutte" ze względu na pandemię odbyła się bez udziału publiczności w 2020 roku. Teatr dopiero teraz mam okazję i możliwość wystawić tę operę buffa w plenerze. Spektakl wyreżyserował Waldemar Stańczuk.

Wydarzenia odbędą się na placu przy budynku technicznym teatru, wejście od strony ul. Jaracza 45/47. Bilety już są dostępne w sprzedaży online.

materiały prasowe