Hotel z kinem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =

Hotel z kinem

Naprzeciwko pałacu Poznańskich przy ul. Ogrodowej otwarto PURO Hotel Łódź (szósty pod tym szyldem i pierwszy w Łodzi). Designerskie wnętrza i dzieła sztuki na ścianach to już klasyka w nowych hotelach, ale tutaj inwestorzy poszli krok dalej – stworzyli kameralne kino, które będzie dostępne nie tylko dla gości.
Prostą bryłę hotelu zaprojektowała pracownia ASW Architekci. Wnętrza – zaprojektowane przez londyńskie studio Superfutures – wykonano w klimacie retro. Goście mogą rozsiąść się w stylowych klasykach duńskich marek Verpan i Fredericia, a na zewnętrznych tarasach umieszczono meble produkowane przez rodzinną firmę Kettal z Hiszpanii.

W całym hotelu można oglądać dzieła sztuki związanych z Łodzią artystów. Choćby dużych  rozmiarów mural autorstwa Illcata i Macieja Polaka. Wnętrza pokoi zdobią ilustracje Oli Niepsuj, kolaże Tomasza Szerszenia, kilimy łódzkiego duetu Tartaruga, fotografie Sonii Szóstak i Jacka Kołodziejskiego, linoryty Karola Pomykały czy grafiki Bartosza Kosowskiego inspirowane kompozycjami przestrzennymi Katarzyny Kobro. Sztuka wypełnia także lobby, sale konferencyjne, spa, restaurację i bar. Ponadto, w przestrzeni kinowej, goście mogą przyjrzeć się plakatom związanym z łódzką Szkołą Filmową. W kinie Cinema Paradiso Drzwi regularnie odbywać się będą pokazy filmowe zarówno dla gości hotelowych, jak i mieszkańców Łodzi. Do sali kinowej prowadzą drzwi w stylu art deco.
W PURO Hotel Łódź funkcjonują restauracja, kawiarnia i bar z tarasem na ostatnim, piątym piętrze (można tu posłuchać muzyki z płyt winylowych, a z tarasu oglądać miasto, w tym pobliskie dawne fabryki).

W Łodzi działają obecnie 33 obiekty hotelowe, oferujące łącznie ponad 3200 miejsc.

Fot. Stefan Brajter/UMŁ

Kategoria

Wiadomości