Light.Move.Festival 2021 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Light.Move.Festival 2021

fot. Piotr Augustyniak

W ostatni weekend września (24-26 IX) w przestrzeni Łodzi odbędzie się Festiwal Światła. Budynki, parki oraz place miasta zostaną rozświetlone przez projekcje i iluminacje tworzone przez międzynarodowych artystów.
Edycja 2021 nie kieruje się jedynie tradycją, ale szuka nowatorskich rozwiązań adekwatnych do obecnej sytuacji. Teren festiwalowy będzie bardziej rozległy niż w poprzednich latach i wychodzi poza ścisłe Śródmieście. Dodatkowo część atrakcji programowych będzie relacjonowana online.

Festiwal Sztuki Kinetycznej Światła odbywać się będzie również w Nowym Centrum Łodzi, w Parku im. Sienkiewicza, Parku im. Staszica, a także tradycyjnie na ulicy Piotrkowskiej. - W tym roku spotkamy się w zupełnie nowej lokalizacji festiwalowej – to Rondo Solidarności, a na nim monumentalny kościół św. Teresy. Zaplanowaliśmy widowisko łączące światło, kolor, dźwięk i taniec. Zobaczymy mapping na kościele, stworzony przez francuskie artystki, wzbogacony o spektakl taneczny na żywo – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są "Połączenia". LMF 2021 chce eksplorować zagadnienie miejsca człowieka w nowoczesnym świecie oraz jego więzi zarówno z innymi ludźmi, jak i środowiskiem, przestrzenią i światem cyfrowym. Dlatego też zainagurowane zostaną nowe kategorie festiwalu: LMF EDU (gdzie uczestnicy mogą spotkać się ze specjalistami w dziedzinie architektury, urbanistyki, nowych technologii i designu) oraz LMF FILM (kino festiwalowe prezentujące filmy dokumentalne wyselekcjonowane przy współpracy z Docs Against Gravity, poruszające temat nowych technologii, psychologii, a w każdym z nich występuje element spotkań, zmiany, namysłu nad współczesnym światem i kondycją człowieka). Sekcje LMF EDU oraz FILM będą gościć w zabytkowej Hali Maszyn EC1, które staje się nowym partnerem tegorocznej edycji.
  • 24-09-2021
  • 25-09-2021
  • 26-09-2021

Kategoria

Wiadomości