Light.Move.Festival. online | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Light.Move.Festival. online

10. Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła odbędzie się w zmienionej, internetowej formule. To będzie podróż po poprzednich dziewięciu edycjach festiwalu – zostaną przypomniane najciekawsze projekty artystyczne. Będzie też świetlny spektakl ponad miastem.
Fundacja Lux Pro Monumentis proponuje działania online o nazwie „LMF w Twoim domu”. Wszystkie wydarzenia będzie można śledzić na kanałach social media festiwalu i miasta Łodzi oraz na stronie internetowej www.lmf.com.pl.

Jednak zaplanowano też coś na żywo. - Najbardziej spektakularnym projektem LMF 2020 będzie podniebny pokaz Światło Przyszłości, realizowany ponad miastem na najwyższych i najbardziej charakterystycznych budynkach Łodzi streamowany do sieci. Setki lamp stworzą świetlną kompozycję ponad miastem, jako widoczny ze wszystkich stron Łodzi symbol nieskończoności, niosący nadzieję na lepsze jutro. Łodzianie będą mogli podziwiać go ze swoich domów, balkonów, tarasów, ulic – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców Łodzi do wystawienia w oknach i na balkonach lampek i świeczek, które razem stworzą wspólną instalację świetlną obejmującą całe miasto i integrującą łodzian. W ramach akcji „Światło Nadziei” powstały lampiony w kształcie miniatur kamienic. Do akcji została zaproszona Fundacja „Dom w Łodzi” – część kwoty z każdego sprzedanego lampionu zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację dzieci.

Sprzedaż lampionów będzie prowadzona w kilku punktach Łodzi. To:

Łódzka Organizacja Turystyczna, Piotrkowska 28/2U,
Folkstar, Piotrkowska 70,
Na Gramy, Piotrkowska 34,
Księgarnia Światowid, Piotrkowska 86.

W sieci zaprezentują się artyści lokalni z wideoperformensami oraz warsztatami online, dzięki którym każdy widz będzie mógł poczuć się jakby siedział w pierwszym rzędzie spektaklu sztuki światła.

LMF 2020 to także wydarzenia muzyczne. W piątek w ramach festiwalu zagra Łukasz L.U.C. Rostkowski ze swoim projektem Rebel Babel, z gościnnym udziałem Meli Koteluk. Muzycy grać będą na jednym z dziesięciu dachów wybranych do projektu Światło Przyszłości.
W sobotę uczestników festiwalu czeka DJ-set, czyli domówka online.