Polska architektura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Polska architektura

Na Politechnice Łódzkiej w dniach 20-26 IV będzie trwała wystawa "Polska architektura XXL 2017". Na finisaż 26 IV o godz. 18.30 zaplanowano dyskusję o architekturze Łodzi XIX i XXI w. oraz prezentację siedziby „Wiadomości Wrzesińskich” oraz budynku biurowego w Poznaniu, którą poprowadzi architekt Marcin Kościuch z biura Ultra Architects.
To wystawa najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2017 roku wyłonionych w Plebiscycie Polska Architektura XXL. Można zobaczyć ok. 60 prac nominowanych i nagrodzonych w plebiscycie. Całość podzielona jest na trzy główne kategorie: kubatura, wnętrza i krajobraz. Swoje plansze z najciekawszymi realizacjami pokażą także partnerzy PŁ.

Podczas finisażu odbędzie się dyskusja pt "Łódź - wczoraj i dziś. Znana i nieznana. Architektura XIX i XXI wieku.”
Łódź to jedno z tych miast, które pełne jest zabytkowych budynków, zdobnych kamienic i pałaców. Współcześnie powstające budowle szanują historię tego miejsca. Dobrym przykładem jest biurowiec Ericpol zaprojektowany przez. Horizone Studio, który powstał z ręcznie formowanej cegły czy Centrum Dydaktyki i Nowych Mediów słynnej "Filmówki" projektu Dresler Studio, które w nowoczesny sposób parafrazuje formy architektury przemysłowej. Ponieważ tożsamość architektoniczna miasta jest silna i określona postaramy się odpowiedzieć na pytanie w jakim kierunku idzie architektura XXI-wiecznej Łodzi?
W dyskusji wezmą udział: prof. Marek Janiak - Architekt Miasta Łodzi, wykładowca na Politechnice Łódzkiej, dr hab. nt. Artur Zaguła, prof. PŁ., Radosław Skoczeń z firmy Röben Polska  oraz Tomasz Trzciński z firmy KING KLINKER
W drugiej części finisażu architekt Marcin Kościuch z biura Ultra Architects zaprezentuje dwie realizacje: siedzibę „Wiadomości Wrzesińskich” oraz zwycięzcę w Plebiscycie Polska architektura XXL 2017 w głosowaniu jury – budynek biurowy w Poznaniu.

Miejsce wystawy: Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Al. Politechniki 6, budynek B7, piętro 1
Wstęp wolny.

Miejsce finisażu: Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Al. Politechniki 6, budynek B7, piętro 1, sala B11
Wstęp wolny na finisaż po rejestracji w formularzu: 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDc-sonqT4SbVe6wYfpslpeOxx5x9vNVp5taLud4Y6LPNbow/viewform