Rękodzielnia na Pietrynie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Rękodzielnia na Pietrynie

fot. materiały prasowe

Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio targi towarów wytworzonych metodą rzemieślniczą. W Łodzi będą się one odbywały cyklicznie pod hasłem "Rękodzielnia na Pietrynie". Pierwsze - 14-15 V.
W tym sezonie do kalendarza łódzkich wydarzeń dołącza nowy cykl artystycznych targów noszący nazwę "Rękodzielnia na Pietrynie". Oferta wystawców będzie prezentowana w jeden weekend miesiąca na ul. Piotrkowskiej w odcinku Tuwima-Nawrot, a pierwsza edycja odbędzie się w dniach 14-15 maja. Ulica Piotrkowska stanie się wówczas rękodzielniczym centrum Łodzi, dzięki ponad 30 wystawcom
z całej Polski, oferującym wyselekcjonowane rękodzieło włókiennicze, dodatki do wnętrz, biżuterię, szkło i ceramikę artystyczną, galanterię, naturalne kosmetyki, pamiątki związane z Łodzią oraz wiele innych unikatowych przedmiotów. Stoiska będą czynne w godzinach 11–19.

W asortymencie będzie można znaleźć unikatowe lampy tworzone z wykorzystaniem metod recyklingu, prace własne artysty malarza, ręcznie malowane wyroby szklane, ręcznie robione torebki damskie i elementy dekoracji ze sznura bawełnianego, naturalne świece woskowe oraz biżuterię z miedzi i kamieni naturalnych. Dodatkową atrakcją inauguracyjnej edycji imprezy będą warsztaty rękodzielnicze dla dzieci organizowane w namiocie przy Pasażu Schillera. W ramach targów swoje miejsce znajdą również twórcy z Ukrainy, którym organizator udostępni miejsca bezpłatnie.

Terminy kolejnych "Rękodzielni na Pietrynie":

• 14-15 maja
• 11-12 czerwca
• 16-17 lipca
• 20-21 sierpnia
• 10-11 września
• 8-9 października

Na cykl zapraszają Łódzkie Centrum Wydarzeń i Agencja Artystyczna Smocza Jama.