Zostań twórcą gier wideo | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

Zostań twórcą gier wideo

EC1

We współpracy z CD Projekt Red powstaje serce Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 - ścieżka tworzenia gier, która ilustruje kolejne etapy w procesie tworzenia gry wideo.
W łódzkim EC1 powstaje Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, w którym komiks i gry wideo połączą siły, aby pokazać, że każdy - młodszy i starszy, pasjonat i amator - może zostać twórcą. Wystawy, warsztaty i wydarzenia w Centrum nie tylko przekażą wiedzę o tym, jak powstają gry i komiksy, ale przede wszystkim zrobią to w ciekawej, interaktywnej i nowoczesnej formule.

Partnerem strategicznym Centrum jest CD Projekt Red, a w wyniku tej kooperacji powstaje unikatowa, rozgrywająca się w świecie Wiedźmina gra edukacyjna przybliżająca proces postawania gier. Gra dostępna będzie wyłącznie w Centrum, zaś zwiedzający w dedykowanej przestrzeni sami przejdą przez najważniejsze etapy produkcji: od tworzenia postaci, poprzez modelowanie świata, aż po testowanie gotowego materiału. Przygotowania gry podjęło się łódzkie studio Plastic z Michałem "Bonzajem" Staniszewskim na czele.
EC1 Łódź

Kategoria

Wiadomości

Adres

Targowa 1/3

Kontakt

www.ec1lodz.pl
42 233 50 55