Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Łódzki Dom Kultury zainaugurował już 7. edycję Kolorowej Lokomotywy na Zielonym Szlaku. Jest to projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego.
Działoszyn dotychczas nie kojarzył mi się z ważnymi wydarzeniami kulturalnymi, lecz raczej z produkowanymi tutaj smacznymi lodami znanymi klientom w całym kraju.
„Niepodległa.kom – 100 lat polskiego komiksu” – nowy projekt realizowany przez EC1. Odbiorca założy okulary VR oraz słuchawki i przeniesie się w wykreowany na potrzeby doświadczenia świat komiksu. Będzie to ciekawa wizualizacja wzbogacona dźwiękiem w postaci muzycznej oraz głosem lektora oprowadzającego po świecie narracji graficznej.
21 czerwca przypada Światowy Dzień Deskorolki, na której jazda była pierwotnie wyrazem buntu, a teraz staje się dyscypliną olimpijską. Gdzie teraz jeździ się w Łodzi? Odpowiada Piotr Dabov.
W  sali kameralnej skierniewickiego Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Władysława Reymonta 33 zaprezentowany został ciekawy spektakl teatralny zatytułowany „Szach mat”.
Z zaciekawieniem udałem się do Skierniewic, gdzie 19 czerwca 2019 roku w nowoczesnym Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowano „Bilans artystyczny”.
Niełatwo dojechać do Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowe, gdyż na położonej obok ulicy Głównej prowadzone są zakrojone na dużą skalę roboty drogowe. Jednak warto, gdyż wnętrza tej nowoczesnej placówki ozdobione są dużą ilością ciekawych wyrobów artystycznych...
Można kochać jednocześnie Boga i sztukę? Czy jedno nie wyklucza drugiego? Czym różni się potrzeba sztuki od potrzeby wiary? Na te pytania próbował odpowiadać zgodnie z żydowską tradycją rabin Łodzi Dawid Szychowski po wykładzie poświęconym malarstwu abstrakcyjnemu na przykładzie twórczości Marka Rothki – amerykańskiego artysty żydowskiego pochodzenia, urodzonego w 1903 r. na Łotwie (jako Marcus Rothkowitz).
Mieszkańcy niewielkiej, położonej między Łodzią a Pabianicami gminy Ksawerów mogą być dumni, gdyż doczekali się zaskakująco ciekawej i obszernej monografii, której powinni zazdrościć im mieszkańcy niejednego znacznie większego, bogatszego i starszego miasta.
Cotygodniowe wycieczki śladami Izraela Poznańskiego wracają po zimowej przerwie.