Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
NECS Conference, największa konferencja poświęcona mediom i kulturze audiowizualnej, odbyła się w dniach 18-20 czerwca 2015 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury. Laureaci odbiorą je we wrześniu.
Próbowaliśmy niezwykłego czeskiego piwa w „Johance” i już wtedy przeczuwałem, że nie będzie łatwo. Jak w krótkim tekście opisać wielokulturowy Zelów, kiedy powstało o nim mnóstwo książek?
Dobrze jest mieszkać w centrum... Polski. Raz na osiem lat przyjedzie tu rząd na wyjazdowe posiedzenie i obieca powrót Ziemi Obiecanej. Obieca na przykład, że w centrum Polski powstanie Nowe Centrum Łodzi, a w tym nowym centrum jeszcze jedno centrum -
15 lipca zmarł prof. Leszek Rózga, wybitny twórca - grafik, malarz i rysownik - a także pedagog. Był obdarzonym charyzmą mistrzem i autorytetem. Jego odejście to wielka strata dla świata sztuki. Profesor był mentorem dla wielu pokoleń studentów. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 24 VII na cmentarzu św. Józefa i Wawrzyńca w Zgierzu.
Poszukujemy kreatywnych kandydatów do Działu Marketingu i Współpracy z Mediami. Do obowiązków na tym stanowisku należeć będzie m.in.: promocja przedsięwzięć merytorycznych Łódzkiego Domu Kultury. Oferty należy składać do 16 lipca.
48 projektów otrzymało wsparcie finansowe na łączną kwotę 150 tys. zł w ramach prowadzonego przez Łódzki Dom Kultury przedsięwzięcia Współorganizacja Projektów Kulturalnych na Terenie Województwa Łódzkiego.
– Harmonogram prac w Planetarium jest jak dotąd niezagrożony – podkreślał Błażej Moder, dyrektor EC1, mówiąc o wartej 13 mln zł inwestycji będącej częścią kompleksu EC1, która do końca listopada ma zostać oddana do użytkowania łodzianom.
Ile zarabiają ludzie kultury i dlaczego tak mało? Na antenie Radia Łódź 1 VII odbyła się rozmowa w kontekście protestu krakowskich bibliotekarzy - "Dziady kultury". Oto zapis dyskusji.
Zarządzanie publicznymi instytucjami kultury to walka o przetrwanie. Wizje rozwoju, plany premier, liczbę spektakli i koncertów weryfikuje ekonomia. W proces oceny poczynań menedżerów włączają się zespoły – aktorzy, muzycy, soliści piszą listy otwarte, rozdają ulotki. To demokratyzacja instytucji kultury czy skutek finansowej mizerii?