Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
5 WRZEŚNIA 2021 / 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Niedziele u św. Mateusza

Parafia Ewangelicko-Augsburska Św. Mateusza w Łodzi od 1996 roku organizuje cykl koncertów „Niedziela z muzyką u św. Mateusza”. W związku z pandemią pierwszy raz w historii koncertów czasowo zawieszono ich realizację. Jednak od września 2021 roku cykl zostaje wznowiony - pod patronatem "Kalejdoskopu".
od 4 WRZEŚNIA 2021

Dwie wystawy w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż dwóch wystaw, przygotowanych we współpracy z Myślenicką Grupą Fotograficzną - 4 IX o godz. 16 w budynku MCK PGE Giganty Mocy.
od 1 WRZEŚNIA 2021

Trzy muzea - jeden bilet

Od września 2021 roku Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Sportu i Turystyki będzie można zwiedzać z jednym biletem wstępu. To propozycja dla wszystkich zainteresowanych ofertą wystawienniczą instytucji, a w szczególności dla turystów, którzy szukając miejsc związanych z historią miasta, chętnie odwiedzają oba muzea.
od 17 WRZEŚNIA 2021

Z drzeworytni Andrzeja Nowickiego

Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na wystawę prac Andrzeja Nowickiego, który w Pabianicach prowadzi swoją drzeworytnię, tworząc m.in. drzeworytnicze kule, z których odbitki powstają podczas toczenia ich po papierze. Otwarcie ekspozycji "16 Pieśni nad Pieśniami" 17 IX o godz. 17.
Łódzki zespół Jezabel Jazz zagra 21 października podczas afterparty pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Będzie to pierwszy koncert formacji po 15 latach milczenia. W tym roku ukazała się antologia „Euforia” zawierająca nagrania z dwóch albumów Jezabel Jazz.
NOWY NUMER. Jak kobiety piszą? Jak kobiety widzą? O czym opowiadają? Tak jak i mężczyźni - o fundamentalnych sprawach, choć może z innej perspektywy, nieco inaczej je przeżywają, używają własnego języka. Kobiety próbują nie zapomnieć, że są kobietami – domagają się autonomii, równego traktowania, szacunku, prawa do bycia podmiotem, zawierzają intuicji, snom, przyrodzie, chcą dawać nadzieję. Nie chcą patrzeć przez męskie soczewki. Mówią własnym głosem.
Nie żyje wybitna śpiewaczka operowa Teresa Żylis-Gara. Sopranistka występowała na scenach całego świata, była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi i doktorem honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi. Zmarła 28 sierpnia 2021 roku.
W dawnej chińskiej restauracji przy placu Wolności powstaje nowoczesna biblioteka, a w niej kawiarnia, sale warsztatowe, czytelnia oraz specjalna strefa dla dzieci i młodzieży ze Śródmieścia.
31 sierpnia trafi do księgarń biografia Krzysztofa Krawczyka. Prezentujemy fragment książki. 
do 5 WRZEŚNIA 2021 / od 24 WRZEŚNIA 2021

Warsztaty z tworzenia publikacji fotograficznej

Weź udział w warsztatach z tworzenia publikacji fotograficznej i opublikuj swoje prace w magazynie "Ton" Szkoły Filmowej w Łodzi. Warsztaty są przeznaczone dla studentów kierunków związanych ze sztukami wizualnymi.