Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Tłum fanów z Polski i Europy przez trzy dni wypełniał halę Wytwórni podczas zakończonego w niedzielę 10 kwietnia 2022 Marillion Weekend. Zespół – legenda rocka progresywnego – przyjechał do Łodzi tuż po wydaniu nowej płyty „An Hour Before It’s Dark”. Po raz pierwszy można więc było usłyszeć premierowy materiał na żywo.
Barbara Małecka zajęła pierwsze miejsce w IV Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty, który odbył się na zakończenie Festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artystka zdobyła statuetkę Jonaszka, przekonując jurorów interpretacją utworu „Popłynę łódką” Kofty, umiejętnościami wokalno-aktorskimi i dojrzałością wykonania.
22 KWIETNIA 2022 - 8 STYCZNIA 2023

Poszerzone pole widzenia

Wystawa „Poszerzone pole widzenia” bada relacje fotografii, malarstwa i grafiki, odsłaniając ich wzajemne zapożyczenia i przenikanie. Otwarcie 22 IV o godz. 18.
Pod koniec ubiegłego roku w Łodzi powstała Miejska Strefa Kultury, którą tworzą dotychczasowe domy kultury i ich filie. To w sumie aż 15 placówek kulturalnych, które zajmują się pracą na rzecz lokalnych społeczności osiedlowych w całym mieście.
7 KWIETNIA 2022 - 19 CZERWCA 2022

Jerzy Krawczyk w Zachęcie

Warszawska Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki 7 IV otworzy wystawę „Jerzy Krawczyk. Gra o wszystko", poświęconą jednemu z najbardziej enigmatycznych i oryginalnych polskich malarzy XX wieku. Wystawa pochodzącego z Łodzi artysty, organizowana we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi, jest pierwszą tak obszerną prezentacją dzieł malarza od 35 lat.
12 KWIETNIA 2022 - 30 CZERWCA 2022

Ukraińskie tradycje przy polskim stole - wystawa

"W dialogu. Ukraińskie tradycje przy polskim stole" ("В діалозі. Українські традиції за польським столом") - otwarcie wystawy 12 IV o godz. 13.30.
RECENZJA. Jak oryginalnie można rozwijać dziedzictwo poprzedników, dowodzi twórczość Antoniego Starczewskiego, wybitnego łódzkiego artysty, który, wychodząc z kręgu Władysława Strzemińskiego, zinterpretował unizm na swój niepowtarzalny sposób. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Dwa łódzkie teatry dla młodego widza – Pinokio oraz Arlekin – połączyły siły, aby mówić jednym głosem we wspólnej sprawie. Są nią prawa dziecka. Dzięki  koprodukcji powstał prapremierowy spektakl „Dzieci i ryby” w reżyserii Przemysława Jaszczaka, wsparty działaniem warsztatowym edukatorek obu teatrów.
Na prapremierę przedstawienia z udziałem dziecięcych aktorów, przeznaczonego dla widzów w wieku 6-106 lat, zaprasza Teatr Pinokio.
9 CZERWCA 2022 - 26 CZERWCA 2022

Wspólnota na trójfestiwalu

Wokół jakich wartości i jak tworzymy wspólnoty w XXI wieku? Jaką rolę odgrywają w naszym życiu? Tegoroczny Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, który odbędzie się 9-26 VI, poruszy temat, który stał się nam bliższy w obliczu ostatnich wydarzeń w Europie.