Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
GALERIA KALEJDOSKOPU. To miejsce oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Łukasz M. Sadowski, historyk sztuki związany z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezentuje prace Krzysztofa Wieczorka.
ROK TYRMANDA. Chciał być malarzem, studiował architekturę wnętrz, by zostać pisarzem. Lekceważony i niewydawany, a zarazem dostrzegany i podziwiany. Krytykujący władzę, która czytała to, co napisał. I nagradzała. Samochodem, paszportem. W Ameryce – jak mawiał – ani pisać, ani żyć już nie potrafił.
26 LUTEGO 2021 - 11 KWIETNIA 2021

Sztuka w izolacji

"Zmniejszanie dystansu. Viktoria Górko, Natalia Konca, Alicja Ostrowska" - wystawa w Galerii Bałuckiej. Wernisaż live na Facebooku galerii: 26 II, godz. 18.
Wiedźmin, czyli Geralt z Rivii, został bohaterem marki Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które powstaje w EC1 Łódź - Miasto Kultury. – Wybór tej postaci jako symbolu powstającej instytucji był oczywisty – mówi Adam Radoń, kierownik CKiNI, Projekt postaci narysował jeden z czołowych polskich twórców graficznych Przemysław Truściński „Trust”.
Łódzkie klocki architektoniczne zostały nagrodzone architektonicznym Oscarem! Projekt otrzymał srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu (IDA) w Los Angeles w kategorii Teaching Aids. Duet projektantów: Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski został wybrany spośród kilkunastu tysięcy zgłoszeń.
19 LUTEGO 2021 - 11 KWIETNIA 2021

Wystawa Elżbiety Baneckiej

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Dąbrowskiego 5 zaprasza 19 II o godz. 19 na wernisaż wystawy Elżbiety Baneckiej "Iware-Komon".
Czym był rok 2020 dla Monopolis, rewitalizacyjnej wizytówki Łodzi? Łódzki kompleks biurowo-usługowy mimo niesprzyjających okoliczności odniósł międzynarodowy sukces i wspierał potrzebujących. I nadal rośnie. Jakie są plany na przyszłość?
15 lutego ruszył nowy konkurs na rezydentów Art_Inkubatora, w którym można dostać wsparcie w prowadzeniu swojego pierwszego biznesu. Aplikacje można składać do 30 czerwca 2021 r.
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza do udziału w warsztatach twórczych online Konstrukcja/Dekonstrukcja/Zabawa słowem obrazem/Przestrzeń do budowania nowych treści na bazie wyjściowej formy poetyckiej oraz wizualnej.
FELIETON. „Noce i dnie” znam od dziecka. Wszyscy znamy. Bo do tego serialu się wraca. To jest nasza baza. Jeżeli mówi się, że kino bywa (rzadko) czymś trwałym, na równi z pomnikami architektury czy arcydziełami plastyki, to dzieło Antczaka jest taką konstrukcją. Pisze Łukasz Maciejewski. 
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.