Dwa pokoje w Teatrze Szwalnia | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

Dwa pokoje w Teatrze Szwalnia

Pokazy akcji „Dwa pokoje” wg koncepcji i realizacji Weroniki Fibich i Ewy Łukasiewicz odbędą się w Teatrze Szwalnia 9 i 10 listopada. Wydarzenie jest wpisane w obchody jubileuszu 10-lecia Teatru Szwalnia
„Dwa pokoje”
Byt nie zwraca się do nas jako całość, lecz poprzez konkret egzystencjalny, drobiny znaczące (...). W jaki sposób coś istnieje, przerywa milczenie bytu i apeluje do naszego rozumienia. A być może również pomaga nam zrozumieć samych siebie (...). Na te zagadnienia próbujemy odpowiedzieć w akcji performatywnej. Przez drobiny opowiadamy losy ludzi, którzy w łódzkim getcie spędzili odcinek swojego życia. Próbujemy szkicować z pamięci przeszłość. Taki rysunek jest jakby dwoistą uwagą lub uważnością na to, co pochodzi z przeszłości (i w tym procesie bywa, że się upublicznia) i uważnością na siebie samych, do których prywatnie to coś przychodzi. O wartości tych rysunków przesądza fakt, że udało się powiązać i przepleść prywatne z publicznym, wyrozumowane z intuicyjnym, przypomniane z odczuwanym. Akcja „Dwa pokoje” jest interdyscyplinarnym zdarzeniem poświęconym pamięci Litzmannstadt Getto. Wskazujemy te obszary topografii, które ze względu na ich bolesną, niejednoznaczną, historię, są zapomniane lub pomijane milczeniem. Wyznaczamy te obszary historii Litzmannstadt Getto, które dotychczas pozostawały obecne wyłącznie w archiwach.
koncepcja i realizacja: Weronika Fibich, Ewa Łukasiewicz

9 i 10 listopada, godz. 19.00 | wstęp wolny
„Dwa pokoje” – akcja performatywna Weroniki Fibich i Ewy Łukasiewicz
liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: promocja@teatrszwalnia.pl lub 696 287 352

Organizatorzy: Urząd Miasta Łodzi, Teatr Szwalnia, Poleski Ośrodek Sztuki
Patroni medialni: e-teatr.pl, AICT, Teatr, Teatr dla Wszystkich, Kalejdoskop, TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Plaster Łódzki Zadanie „szwalnia_expo” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Opis wydarzenia: materiały nadesłane/pi
Foto: Piotr Nykowski