Jacek Koprowicz w SNG Kultura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Jacek Koprowicz w SNG Kultura

Grafika: mat. prasowe

Fundacja SNG Kultura zaprasza na kolejne wydarzenie literackie. Tym razem gościem będzie Jacek Koprowicz, pisarz, scenarzysta i reżyser, profesor Szkoły Filmowej w Łodzi. Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński. 
Jacek Koprowicz i Piotr Grobliński rozmawiać będą o powieści Koprowicza pt.: "Otchłań" wydanej w tym roku przez krakowskie wydawnictwo Mando. Transmisja na facebookowym kanale SNG Kultura rozpocznie się w sobotę 5 grudnia o 17.00. Autorowi będzie można zadać pytanie w czasie trwania spotkania – oczywiście za pośrednictwem Internetu.

Jacek Koprowicz urodził się w 1947 roku w Łodzi. Ukończył filmoznawstwo na UŁ, a także studia operatorskie i reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Nakręcił m.in. Medium (1985), Alchemika (1988) i Mistyfikację (2009). Niedawno nakładem Wydawnictwa PWSFTviT ukazały się 3 scenariusze filmowe: Camele, Impresario i Topiel. Niezrealizowany (jeszcze) scenariusz filmu Topiel opowiada – podobnie jak powieść Otchłań – o tragicznym wypadku na jeziorze Gardno, w którym w 1948 roku utopiło się 21 łódzkich harcerek i 4 osoby dorosłe. Koprowicz w swojej powieści rekonstruuje wydarzenia sprzed lat, ale opowiada też o Polsce (przede wszystkim o Łodzi) lat 40. Opisywana rzeczywistość ma też ukrytą, metafizyczną płaszczyznę. Fascynująca historia opowiedziana przez specjalistę od budowania dramatycznego napięcia

Piotr Grobliński - poeta, dziennikarz, publicysta kulturalny. Urodzony w 1966 roku w Łodzi. Jako poeta i recenzent debiutował w 1986 roku w „Odgłosach”. Opublikował sześć tomików poetyckich: Błękitne lustro aksjologii (1990), Filozoficzne aspekty tramwaju (1995), Zgodnie z regułą splotów (1997), Festiwale otwartych balkonów (2005), Inne sprawy dla reportera (2012), Karma dla psów (2018), a także zbiór satyrycznych felietonów Depilacja okolic serca. Pracuje w Łódzkim Domu Kultury jako redaktor specjalizującego się w poezji wydawnictwa Kwadratura. Ponadto redaguje portal SNG Kultura. Publikuje felietony, reportaże i recenzje książek oraz spektakli teatralnych, m.in. w „Kalejdoskopie”, prowadzi spotkania z ludźmi kultury. Pomysłodawca i członek kapituły nagrody Armatka Kultury.

mat. prasowe