Kręcimy spot "Kalejdoskopu Kultury" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Kręcimy spot "Kalejdoskopu Kultury"

Łukasz M. Sadowski. ASP. Fot. HaWa

NOWE CZASOPISMO. O kulturze w pandemii i pandemii w kulturze, o potrzebie czasopism kulturalnych i o potrzebie takiego właśnie czasopisma osadzonego w Łodzi, o kooperacji środowiska artystycznego i akademickiego, o edukacji - na każdym stopniu. O tym rozmawiamy z przedstawicielami inicjatorów i partnerami powstania "Kalejdoskopu Kultury", nowego ogólnopolskiego czasopisma kulturalno-naukowego. 
Anna Maria Zarychta - Prorektor Szkoły Filmowej ds. Nauki i Twórczości Artystycznej, Łukasz Mikołaj Sadowski - historyk sztuki, kierownik Zakładu Teorii i Historii Sztuki na łódzkiej ASP i członek Radu Programowej "KK", Tomasz Cieślak (Katedra Literatury i Tradycji Romantyzmu UŁ), jako niedawny prorektor współodpowiedzialny za powołanie "Kalejdoskopu Kultury" i Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi. To nasi rozmówcy, a ich odpowiedzi na pytania stawiane przez Łukasza Kaczyńskiego, redaktora naczelnego "Kalejdoskopu" (do końca kwietnia br.) i "Kalejdoskopu Kultury", poznacie dzięki filmowi, który na początku maja trafi do sieci. Za jego produkcję odpowiada duet HaWa, który znacie z sesji fotograficznych realizowanych dla naszego magazynu od 2019 roku.

Wcześniej będziecie mogli zobaczyć pojedyncze spoty zapowiadające główny film. Szukajcie ich tutaj, a także na naszym koncie Facebookowym, Facebooku "Kalejdoskopu Kultury" i jego koncie na Instagramie. 

Pierwszy numer czasopisma, którego temat to: "Przystanek pandemia" ukaże się w maju. Jego skład kończy się, wybieramy drukarza, rozpoczynają się testy wydania internetowego. Dziś również rozpoczyna się nabór artykułów do numeru drugiego, którego temat, odwołujący się do tradycji akademickich, ale wektor stawiający ku przyszłości to: "O Wolną Wszechnicę!".

red. 

Kategoria

Inne