Nowy skwer w Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

Nowy skwer w Łodzi

Waldemar Presia, aktor Teatru Lalek Arlekin, zostanie pośmiertnie uhonorowany. Jeden ze skwerów w centrum miasta, znajdujący się obok jego domu, zostanie oficjalnie otwarty i nazwany jego imieniem już w tym tygodniu.
Waldemar Presia zmarł 27 grudnia 2016 roku, a wspomniany skwer znajduje się u zbiegu ulic Gdańskiej i Struga. Inicjatorami nazwania go nazwiskiem aktora byli jego przyjaciele i wielbiciele.

Oficjalne otwarcie odbędzie się 18 VI o godzinie 14.

Waldemar Presia rozpoczął swoją karierę sceniczną w warszawskiej lalkowej Fraszce w 1979 roku. Cztery lata później zadebiutował w łódzkim Arlekinie w spektaklu "Lodoiska". W Łodzi zagrał ponad 180 ról w ponad 100 spektaklach. W 1992 r. założył wraz z koleżanką Aleksandrą Gałaj prywatny teatr Antrakt. Zrealizowany przez ten duet spektakl "Bajki ciotki Chichotki" zdobył główną nagrodę na Międznarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka (Łomża, 1992). Założył również swój własny teatr Autograf, w którym oprócz przedstawień Presi prowadził również warsztaty doskonalące dla nauczycieli. Był pomysłodawcą i współorganizatorem Festiwalu Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla.