ODA ma 10 lat | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

ODA ma 10 lat

Organizatorzy i twórcy podczas otwarcia wystawy w ODA.

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim działa już od 10 lat. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość.
Założycielem i kierownikiem placówki jest Stanisław Piotr Gajda. Ten artysta plastyk, animator kultury od ponad 30 lat promuje sztukę współczesną. W piątek 11 stycznia 2019 roku w siedzibie ośrodka przy ul. Dąbrowskiego 5 w Piotrkowie zainaugurował on „Rok Jubileuszowy na 10-lecie Galerii Ośrodka Działań Artystycznych”. W skrócie przedstawił dotychczasowe dokonania, plany na najbliższe miesiące oraz otworzył wernisaż znanego piotrkowskiej publiczności artysty, performera Janusza Bałdygi oraz  jego synów - Michała i Stanisława. To pierwsza wspólna wystawa rodzinna panów Bałdygów. Janusz Bałdyga stwierdził m.in., że on gdy zaczynał swą przygodę ze sztuką, był w podobnym wieku, co obecnie jego synowie.

Co ciekawe, iż druga część wystawy zatytułowanej „Przeludniony...” zaprezentowana została w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Ekspozycje w obu miejscach będzie można oglądać do 3 lutego br.

PR

Ośrodek Działań Artystycznych

Kategoria

Inne

Adres

Ośrodek Działań Artystycznych
Piotrków Trybunalski
ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8
tel. 44 733 93 88
Czynny: pn.-pt. 10-18, sob. 12-18, nd. 14-18