Przygody Mikołajka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Przygody Mikołajka

Teatr Lalek ARLEKIN w Łodzi zaprasza na najnowszą premierę "PRZYGODY MIKOŁAJKA" na podstawie „Mikołajka” Goscinny’ego  i Sempé. Premiera tuż po mikołajkach - 7 grudnia.
Książki o Mikołajku, napisane przez francuskiego humorystę René Goscinny’ego i ilustrowane przez znanego rysownika Jeana Jacque’a Sempé’go, podbiły świat. Tłumaczone na wiele języków, wydawane w licznych nakładach, są ulubioną lekturą już kilku pokoleń dzieci i dorosłych. Zachwyca przede wszystkim  humor tych opowiadań, kapitalny zmysł obserwacji autorów, umiejętność dostrzegania i opisywania przez nich zabawnych zachowań nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Teatr Lalek ARLEKIN w Łodzi zaprasza na sceniczną adaptację utworów Sempé i Goscinny’ego – będących opowieścią o szkolnych i domowych perypetiach Mikołajka i jego najbliższych kolegów: Grubasa Alcesta, który ciągle je,  Gotfryda, który dostaje od bogatego taty najfajniejsze prezenty,  Rufusa, co ma ojca policjanta i myśli, że może rozrabiać bardziej niż inni, i najgorszego z całej klasy Kleofasa, który jest jednak dobrym kolegą. W świecie szkolnych awantur i przypadków spotykamy też pilnego Ananiasza, pupilka Pani, który nosi okulary i nie można go lać tak często, jak by się chciało. Są tam próbujący poskromić rozbrykanych uczniów nauczyciele, wśród nich ten zwany „Rosołem”, bo ciągle mówi: „spójrzcie mi w oczy”, a na rosole są oka. Poznajemy Mamę Mikołajka, jego Tatę i Bunię, która przynosi moc prezentów, sąsiada, który jest bardzo miły i cały czas kłóci się z tatą i oczywiście śliczną Jadwinię, która, chociaż to dziewczyna, jest bardzo fajna! „Przygody Mikołajka” to dla dorosłych powrót do lat dzieciństwa i czasów zwariowanych przygód, a dla dzieci świetna zabawa, w której mogą ujrzeć swoje własne, pełne śmiechu, odbicie.

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Bielunas
Scenografia i kostiumy: Elżbieta Terlikowska
Muzyka: Franciszek Pospieszalski
Choreografia: Maciej Florek
Projekty masek: Małgorzata Młodnicka
Przekład: Barbara Grzegorzewska

Obsada:
Agata Butwiłowska
Klaudia Kalinowska
Małgorzata Wolańska
Dominik Gostomski
Wojciech Kondzielnik
Jan Tomasz Pieczątkowski
Maciej Piotrowski
Wojciech Schabowski
Wojciech Stagenalski
Michał Szostak
Kamil Witaszak

Źródło:Materiał nadsłany/pi
Foto: Materiał nadesłany