Reportaże i fikcje | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

Reportaże i fikcje

Premiera książki "Łże-reportaże i prawdziwe fikcje" odbędzie się w czwartkowe popołudnie 24 września w Księgarni Do Dzieła (ul. Próchnika 3). Stanowi ona ciekawe studium na temat współczesnego, szeroko rozumianego reportażu. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Początek o godz. 18
Książka będzie ważną lekturą dla czytelników zajmujących się formami literacko-dziennikarskimi. Autorka podjęła się próby uporządkowania na tle historycznym i europejskim nowych gatunków dziennikarskich, wyłaniających się z kolejnych zwrotów w humanistyce. 

Czy żyjemy w czasach łże-reportaży i prawdziwych fikcji? Czym jest gonzo i dlaczego bywa tak pociągającym stylem? Dlaczego uwodzi nas reportaż wcieleniowy, czyli blaski i cienie pobytu w szpitalu psychiatrycznym oraz awantura o wyprawę poszukiwawczą na Broad Peak. Od Nellie Bly do Jacka Hugo-Badera, od Jalu Kurka po Güntera Wallraffa. Od łże-reportażu do prawdziwej fikcji?

Izabella Adamczewska - adiunkt w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego (Katedra Teorii Literatury). Autorka książek „Krajobraz po Masłowskiej. Ewolucja powieści środowiskowej w najnowszej polskiej literaturze" (Łódź 2011) oraz "Łże-reportaże i prawdziwe fikcje" (Łódź 2020). Publikowała m.in. w „Zagadnieniach Rodzajów Literackich”, „Tekstach Drugich”, „Studia Poetica”, „Folia Litteraria Polonica”, „Czytaniu Literatury”, "Kulturze Współczesnej" oraz licznych monografiach zbiorowych. Współpracuje z łódzką "Gazetą Wyborczą".

Spotkanie poprowadzi Marta Zdanowska (literaturoznawczyni, recenzentka i redaktorka)

UWAGA!
- z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych, liczba miejsc jest limitowana. Przewidujemy 25 wejściówek.
- na spotkanie obowiązują zapisy. Chęć udziału można zgłaszać via Facebook, mailowo: kontakt@dodziela.com.pl lub osobiście w Księgarni Do Dzieła.
- uczestnicy zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos.
- spotkanie będzie nagrywane. Przewidziana jest transmisja online na żywo. Nagranie będzie można odtworzyć również w późniejszym czasie

tekst i zdjęcie - mat. Księgarni Do Dzieła / red.
Księgarnia Do Dzieła

Kategoria

Inne

Adres

Łódź, ul. Próchnika 3

Kontakt

mail:
kontakt@dodziela.com.pl
Facebook:
https://www.facebook.com/ksiegarniadodziela