Nowe kino włoskie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Nowe kino włoskie

„Terapia dla kochanków”

Na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego: Cinema Italia Oggi zapraszają Włoski Instytut Kultury w Warszawie oraz Kino Charlie. W ramach przeglądu (po raz pierwszy w Łodzi) zostana zaprezentowane filmy, które biły rekordy oglądalności, urzekły krytyków i zdobyły nagrody na festiwalach w kraju i za granicą - najlepsze włoskie produkcje z 2017 roku.
Program

13 kwietnia
g. 19 „Terapia dla kochanków” (97') - FILM OTWARCIA
reż. Alessio Maria Federici / komedia
Viviana i Modesto łączy na tyle burzliwa relacja, że muszą skorzystać z pomocy jaką daje terapia dla par. Jest tylko jeden problem: oni nie są parą, a przynajmniej nie oficjalnie.

14 kwietnia
g. 17 „Nieporadne miłości” (92')
reż. Francesca Comencini / dramat
Claudia i Flavio byli w sobie bardzo zakochani, a ich namiętna miłość trwała kilka lat. Teraz, kiedy się rozstali, ich świat dryfuje w nieokreślonym kierunku.

g. 19 „Ostatnie prosecco” (101')
reż. Antonio Padovan / komedia
Akcja filmu rozgrywa się wśród wzgórz Conegliano i Valdobbiadena, skąd pochodzi prosecco. Tutaj splatają się losy bohaterów. To historia kryminalna, która opowiada o fascynacji ziemią, odurzającej mocy bąbelków i konflikcie między zachłannością a poszanowaniem. To historia o wartościach, przymiotach i pięknie.

15 kwietnia
g. 17.15 „Syn nieznany” (89')
reż. Egidio Termine / dramat
Bohaterem opowieści jest Lauro, który stracił ojca, mając dwa lata, czyli będąc w wieku, w którym twarze innych ludzi nie zapadają nam w pamięć.

g. 19 „Leżący” (103')
reż. Francesca Archibugi / komedia
Giorgio i Tito, ojciec i syn. Dwa różne światy, które ścierają się pod jednym dachem mieszkania w Mediolanie.

16 kwietnia
g. 17 „Wszystko czego pragniesz” (106')
reż. Francesco Bruni / dramat, komedia
Dwudziestodwuletni Alessandro mieszka w rzymskiej dzielnicy Zatybrze, jest niewykształcony i niesforny. Giorgio ma osiemdziesiąt pięć lat i jest poetą. Obaj mieszkają blisko siebie, ale nigdy wcześniej się nie spotkali, aż do teraz.

g. 19.15 „Dziewczyna we mgle” (128')
reż. Donato Carrisi / kryminał, thriller
W małej, odizolowanej od świata górskiej mieścinie młoda dziewczyna wychodzi z domu do kościoła, ale nigdy tam nie dociera.

17 kwietnia
g. 17 „Sicilian Ghost Story” (122')
reż. Fabio Grassadonia, Antonio Piazza / dramat, fantasy
Luna, trzynastoletnia Sycylijka, miłośniczka rysowania, spotyka się ze szkolnym kolegą Giuseppe, wbrew woli swoich rodziców.

g. 19 „Made in Italy” (104') - FILM ZAMKNIĘCIA
reż. Luciano Ligabue / dramat
Made in Italy to historia o miłości i nienawiści widziana oczami Riko, zwykłego faceta, który jest alter ego reżysera - Luciano Ligrabue. On również fascynował się muzyką, ale zrezygnował z tej pasji na rzecz filmu.