Literackie gry na smartfony | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Literackie gry na smartfony

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do zdobywania wiedzy przez zabawę – do grania w literackie gry na smartfony przygotowane w aplikacji Action Track. Gry są bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę.
 Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/spotkania-sesje/2936-gry-stacjonarne-na-smartfony.html


"Literacki surfing" - wirtualny spacer literacki po Łodzi
Jana Sztaudyngera i innych wybitnych pisarzy i poetów z regionu łódzkiego można spotkać na literackim szlaku. Wystarczy zagrać w grę na smartfony "Literacki surfing" - bezpłatnie i bezpiecznie, bo bez wychodzenia z domu. Biblioteka poleca stacjonarną wersję gry, a na wersję miejską zaprosi w spokojniejszych czasach.
Szczegóły projektu: www.wbp.lodz.pl/literacki-surfing

Grę przygotowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

   
„Uwolnij Klementynę”
gra na smartfony skierowana dla dzieci i młodzieży, dzięki której będzie można przenieść się do świata fantasy i ruszyć na ratunek tajemniczej kobiecie. Ale czy na pewno Klementyna jest kobietą? Odpowiedź na to pytanie poznają wszyscy, którzy odważą się zanurzyć w tym wyimaginowanym świecie i podążyć wraz z bohaterami w podróż. Po drodze czekać będzie graczy wiele wyzwań i trudnych decyzji.

Gra przygotowana w ramach projektu „Zagraj w literaturę”: www.wbp.lodz.pl/gra-na-smartfony-zagraj-w-literature

   
„Łowca autografów” – gra promująca region łódzki, przeznaczona dla osób od 10 roku życia.
Celem gry jest przede wszystkim zabawa, ale także rozbudzenie zainteresowania historią ziemi łódzkiej i jej wielokulturowym dziedzictwem. „Łowca” popularyzuje nasz region poprzez niesztampowe zaprezentowanie znanych w Polsce i na świecie osób, których losy splotły się z regionem łódzkim. Wiele znanych postaci wywodzi się z Łódzkiego, a nie zawsze są z nim kojarzone.
Graczom „Łowcy” proponujemy wirtualną podróż przez wszystkie powiaty regionu, ukazując ich atrakcyjność i przytaczając niekoniecznie powszechnie znane ciekawostki.
Zadaniem uczestników będzie zdobycie jak największej ilości autografów prezentowanych postaci. Należy wykazać się wiedzą, pomysłowością i sprytem. Wyzwania przygotowane dla graczy są łatwiejsze lub trudniejsze.
Gra jest bezpłatna i dostępna przez całą dobę na stronie internetowej Biblioteki od 1 czerwca 2020 r. w dwóch wersjach – mobilnej i stacjonarnej. Wystarczy ściągnąć aplikację Action Track z internetowych sklepów AppStore lub Google Play (łatwizna) i pobrać kod QR.

    
Z książką dookoła świata
Gra zaprasza w podróż razem z Bibliofagiem, sympatycznym molem książkowym, który właśnie wygrał na loterii rejs dookoła świata i może zabrać graczy ze sobą.

Z książką dookoła świata 2 - Mól książkowy na kwarantannie
To druga część gry Z książką dookoła świata. Tym razem bohater gry – Bibliofag – przeżywa różne przygody odbywając kwarantannę domową.

Świat komiksów - tylko dla orłów!
Zbliża się sesja egzaminacyjna w Wyższej Szkole Nauk o Komiksie. Aby zdobyć wszystkie zaliczenia trzeba wykazać się niemałą wiedzą o polskich i zagranicznych komiksach. Zdasz czy oblejesz?
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kategoria

Literatura

Adres

Łódź, ul. Gdańska 100/102

Kontakt

tel. 42 637 30 90