Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Grono ludzi ze złotym uchem powiększyło się o kolejne nazwiska wspaniałych artystów i producentów. Podczas sobotniej gali Festiwalu Soundedit statuetki otrzymali Stanisław Sojka, Mick Harvey, Craig Leon i Steve Albini. Następnego dnia laur odebrał Jan Borysewicz.
Aleksandra Kurzak, gwiazda MET i pierwsza Polka, która podpisała kontrakt z wytwórnią DECCA, oraz wiedeńska Morphing Chamber Orchestra, nowojorska formacja tańca współczesnego Parsons Dance, włoski gitarzysta Pietro Ballestrero i debiutancki koncert jego trio, spektakl Teatru STU z muzyką m.in. Elżbiety Adamiak, Romualda Lipko i Seweryna Krajewskiego, ikony i akwarele Danyło Mowczana - to kilka wydarzeń, które układają się w program 15-lecia Europejskiego Centrum Kultury "Logos" w Łodzi. Początek 5 listopada.  
Rozmowa z etnomuzykologiem prof. Piotrem Dahligiem po zakończeniu II Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego „5 minut dla oberka” im. Jacka Lewandowskiego w Łodzi.
Podobno pan Jerzy Wasowski godzinami przesiadywał w studiu i sprawdzał, jak brzmi puszka albo sznurówka. Był fanatykiem szukania efektów brzmieniowych do piosenek, czyli tzw. sonorystą. Mnie ten aspekt uprawiania muzyki także fascynuje - mówi Iza Połońska w rozmowie miesiąca, Kalejdoskop 10/2019. 
Nowy singiel łódzkiej formacji Blitzkrieg trafił do rozgłośni radiowych. To nowa wersja utworu „Good Times” nagranego po raz pierwszy w studiu Izabelin w 1989 roku.
Rozmowa ze śpiewającym aktorem Marcinem Januszkiewiczem o spełnianiu marzeń.
Rozpoczęła się trasa promująca album zespołu Agnellus w całości złożony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima. Czym jest „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” i gdzie będzie można posłuchać zawartego na krążku materiału?
Piękne, barokowe wnętrze Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej wieczorem 4 października 2019 roku wypełniła muzyka wykonana przez orkiestrę oraz chór składający się w sumie z niespełna 150 osób z Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.
Zarówno pod względem liczby wykonawców, jak i długości trwania była to jedna z największych imprez w ponad stuletnich dziejach tej sali widowiskowej.  Chodzi o koncert charytatywny zatytułowany „Mam jeszcze dosyć wiary” dla chorego muzyka Pawła Małolepszego zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Corocznie na przełomie sierpnia i września w wielu miejscowościach odbywają się lokalne dożynki. Często na tych imprezach można posłuchać interesujących zespołów ludowych, bo bez nich prawdziwe polskie dożynki nie mogą się obyć...
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.