Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Sztuka uliczna wśliznęła się na salony. Trochę jeszcze wystaje przez okno na ulicę, ale jednak umościła się pod dachem, pośród obrazów, grafik i rzeźb. Równie atrakcyjna i równie ważna. Z kolei sztuka „salonowa” powoli salony „opuszcza” – zamiast uładzenia preferując chaos. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
20 SIERPNIA 2020 - 20 WRZEŚNIA 2020

Cud zamrażania

"Relacja 3 x 13 fotografia" - wystawa prac Leokadii Bartoszko. Wernisaż: live na Facebooku Galerii Chimera 20 VIII o godz. 10.30.
MIASTO/Zmysł. Metamorfozy miejskich ulic są możliwe dzięki idei tymczasowości, w ramach której w wybrane dni lub w określonych porach są one zamykane dla ruchu samochodowego oraz w całości oddawane pieszym i rowerzystom. Przekonałem się o tym zwłaszcza w São Paulo na ulicy, przy której zatrzymałem się na kilka dni. Pisze Piotr Salata-Kochanowski.
14 SIERPNIA 2020 - 20 WRZEŚNIA 2020

O Galerii Wymiany

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja oraz Muzeum Sztuki w Łodzi od 14 VIII zapraszają do ms¹, gdzie zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona prowadzonej od 1978 roku przez Józefa Robakowskiego autorskiej galerii sztuki współczesnej.
1 STYCZNIA 1970

Salon młodych artystów

W Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68 do 28 VIII trwa wystawa 5. Niezależnego Salonu Łódzkich Twórców. Można oglądać prace 37 artystów.
WYDARZENIE. W środę 5 sierpnia Kolegium Elektorów wybrało dr Przemysława Wachowskiego na nowego Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w kadencji 2020-2024. Dr Przemysław Wachowski zdobył w głosowaniu znaczącą przewagę głosów.
Gdy w trudnym czasie trzeba sobie pomagać, łódzcy artyści znów podejmują współpracę z lokalami gastronomicznymi. Tym razem inicjatywa wyszła od Galerii Punkt Odbioru Sztuki, skupiającej się na sztuce aktualnej. Powstała eksperymentalna, wieloczęściowa wystawa. Ośmioro młodych twórców prezentuje swoje prace we wnętrzach lub witrynach ośmiu łódzkich restauracji przy ul. Piotrkowskiej albo w jej pobliżu.
ROZMOWA / DODATEK FOTOFESTIWALU. Od 6 do 23 VIII 2020 trwa w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Fotografii poświęcony kolekcjom. Z Istvánem Virágvölgyi, kuratorem kolekcji fotografii „Fortepan”, rozmawia Joanna Glinkowska.
7 SIERPNIA 2020 - 13 WRZEŚNIA 2020 / 15 SIERPNIA 2020

Zwolnij, bądź szczęśliwy

W galerii Pop-up Ogrodowa8 wystawa zdjęć Allana Dransfielda "What Makes You Happy? / Co sprawia, że jesteś szczęśliwy?" towarzysząca Fotofestiwalowi. Wernisaż 7 VIII o godz. 20.45.
31 LIPCA 2020 - 16 SIERPNIA 2020

Sztuka do skonsumowania

"Postcorona" to tytuł nietypowej wystawy zbiorowej przygotowanej przez Punkt Odbioru Sztuki we współpracy z łódzkimi lokalami gastronomicznymi. Każde z ośmiorga biorących w niej udział artystów pokaże swoje prace w innym lokalu (we wnętrzach i witrynach).