Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. W ciągu pół wieku Ryszard Hunger próbował różnych rozwiązań, szukał różnych sposobów przedstawienia nurtujących go problemów, ale na wystawie widać, że to bardzo konsekwentna droga twórcza. 
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2015/2016 piątce studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
RECENZJA. Pejzaże Grzegorza Piotrowskiego nie są pocztówkowymi widokami ładnych miejsc. I w ogóle nie w tym rzecz, żeby pokazać urodę świata. To krajobrazy nie tyle zobaczone, co raczej odczute, przeżyte. 
Agnieszka i Albert Szewczykowie ukończyli łódzką ASP. Oboje malują, wspólnie pracują przy dekoracji wnętrz sakralnych. Wystawa Ikona i pejzaż jest ich pierwszą wspólną prezentacją.
RECENZJA. Sztuka Mirosława Bałki poraża surowością, oszczędnością formy, jest nieprzyjemna i trudna w odbiorze, skłania do zadumy nad kondycją człowieka i ogólnie – cywilizacji. Zostaje w głowie jak zadra. 
RECENZJA. Wystawa "Szkolne lata. Początki ASP w Łodzi" - dotyczy  pionierskich lat uczelni. Niesamowita aranżacja ekspozycji: ciemne pomieszczenia, z których światło wydobywa konstrukcje i obrazy sprawia, że dzieła odbieramy albo jako bezcenne kosztowności, albo jak święte ikony w sakralnym wnętrzu.
Akademia Sztuk Pięknych drugi raz zorganizowała ecoMade Festival, który promuje ekologiczne rozwiązania w sztuce użytkowej i modzie. Jego najważniejszy element to konkurs dla projektantów, którego efekty można oglądać w holu Centrum Promocji Mody. Pomysłowość projektantów okazała się duża.
Tej wystawy nie mogliśmy przegapić. Karolina Matyjaszkowicz, znana z malarskich opowieści inspirowanych tradycyjnymi legendami, tym razem pokazała tkaniny, na wpół abstrakcyjne obrazy i... animowane teledyski do skomponowanej przez siebie muzyki. Całości nadała tytuł... Kalejdoskop.
Jest w Łodzi szczególna szkoła średnia, którą ukończyli wybitni artyści. To Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego, który obchodzi 70-lecie. O wspomnienia poprosiliśmy troje absolwentów.
Kolejny felieton Izabeli Marii Trelińskiej. Łódzka artystka opisuje swe wrażenia z pobytu w USA.