Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Bogactwo inspiracji, a przy tym styl zadziwiająco indywidualny, nie do pomylenia z żadnym innym – to zawsze robi wrażenie w kontakcie z obrazami Jerzego Nowosielskiego.
RECENZJA. Władysław Strzemiński, Antoni Starczewski, Jerzy Nowosielski, Teresa Tyszkiewicz, Lech Kunka, Leszek Rózga, Roman Modzelewski, Stefan Krygier – prawda, że nazwiska robią wrażenie? Oni wszyscy uczyli w obecnej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa w Galerii Kobro to symboliczne spotkanie z nimi.
Nagrodę im. Katarzyny Kobro za 2014 r., przyznawaną artystom przez artystów, a wymyśloną przez Józefa Robakowskiego i Nikę Strzemińską, odebrał w Muzeum Sztuki Robert Rumas.
Pięć lat temu, 22 października 2010 roku, w Muzeum Miasta Łodzi otwarta została duża wystawa stała - Galeria Mistrzów Polskich, 22 października 2016 roku otwarto wystawę uzupełniającą tę kolekcję. 
Nazwisko laureata Nagrody im. Katarzyny Kobro za 2014 rok poznamy w piątek 16 października 2015.
Do 18 X 2015 r. trwa doroczny Łódź Design Festival. Wydarzenia odbywają się w wielu miejscach w całym mieście, ale główne centra festiwalowe to Art_Inkubator i dawna fabryka przy ul. Piotrkowskiej 250. Hasło wydarzenia to „Konsekwencje” – mowa o projektowaniu, które ma swoją społeczną rolę; nie jako sztuka dla sztuki.
Czy murale w mieście to dobry pomysł? Co myślą o nich łodzianie? Dlaczego zajmują się nimi dwie organizacje? O tym dyskutowaliśmy 7 października 2015 r. na antenie Radia Łódź. Zapis debaty.
Na zakończonym 26. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier nagrody organizatorów otrzymali: wydawca Egmont Polska i najlepszy polski album komiksowy 2014/2015 –„Niesłychane losy Ivana Kotowicza – 1”. Doktorat Humoris Causa, czyli Nagroda im. Papcia Chmiela przypadła pośmiertnie Tomaszowi Marciniakowi. 
Już w środę 7 października 2015 r. około godz. 13 debata w Radiu Łódź z cyklu "Radiowy Kalejdoskop Kultury". Porozmawiamy o dziwnej sytuacji z muralami realizowanymi w tym samym czasie przez dwóch organizatorów.
Jak nazwać sytuację, w której miejskie biuro mające wspierać istniejące festiwale, pożycza pomysł od organizatorów jednego z nich i robi swój o identycznej tematyce i w tym samym czasie?