Józef Panfil. Rysunki i szkice | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Józef Panfil. Rysunki i szkice

Wystawa prezentuje rysunkowy warsztat Józefa Panfila – malarza, którego twórczość skupia się wokół tematyki martwych natur, pejzażu i przedstawień portretowych utrzymanych w konwencji realistycznej.
Wystawa w Tomaszowie Mazowieckim daje możliwość podziwiania ponad stu rysunkowych prac, studiów i szkiców artysty wykonanych na przestrzeni lat 1977 – 2021. Na ekspozycji pojawiły się dojrzałe portrety, studia ludzkiego ciała, ale również pejzażowe i architektoniczne szkice. Jest to pierwsza okazja, gdy szerszej publiczności prezentowane są osobiste szkicowniki Józefa Panfila. Artysta w swojej twórczości skupia uwagę na grze światła, co również można dostrzec na prezentowanych rysunkach, przedstawiających wnętrza świątyń i widoki z pracowni. 

Józef Panfil urodził się w Tomaszowie Mazowieckim w 1958 roku. W 1984 roku ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Twórczość artystyczną łączył z karierą akademicką, był bowiem był wykładowcą Wydziału Malarstwa i Grafiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Stała ekspozycja twórczości Józefa Panfila znajduje się w Galerii Arkady w Tomaszowie Mazowieckim. Prace Józefa Panfila znajdują się także m.in. w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Częstochowie, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Muzeum Historii Miasta Łodzi i Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Brał udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim
  • do 28-08-2022

Kategoria

Sztuka

Adres

Tomaszów Mazowiecki, ul. POW 11/15

Kontakt

tel. 44 724 48 48
czynne: wt.-nd. 10-15:45, pt. 10-19
w sobotę wstęp bezpłatny