Młodzi projektanci prezentują | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Młodzi projektanci prezentują

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej DESIGN 32 - prezentującej prace absolwentów ośmiu uczelni artystycznych w Polsce, członków Akademickiego Centrum Designu.
DESIGN32 to jedyny taki konkurs w Polsce. Biorą w nim udział absolwenci ośmiu publicznych uczelni artystycznych. Każda z nich co roku nominuje po cztery prace dyplomowe. Konkurs odbywa się od ponad 10 lat.  Organizatorem DESIGN 32 jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, a współtworzą go: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jak co roku, konkursowi towarzyszy wystawa, którą do 15 czerwca można było oglądać w Galerii ASP Katowice Rondo Sztuki. Od 8 lipca do końca sierpnia wystawa zagości w Akademickim Centrum Designu w Łodzi.

Laureaci DESIGN32:
Decyzją jury Nagrodę Rektorów Akademii Sztuk Pięknych (20 tys. zł) otrzymała Izabela Kędzior z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za projekt „Luksus jutra”.

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15 tys. zł) trafiła do Weroniki Wojnarowicz z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za pracę „Korek jako materiał dla projektanta wzornictwa przemysłowego”.

Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice (7 tys. zł) otrzymała Patrycja Mola z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za pracę „Projekt variable fontu Monsun z interfejsem dla projektów dynamicznych”.

Wyróżnienia honorowe:
Sonia Nowok z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie za projekt „Wspomaganie leczenia młodzieńczej skoliozy idiopatycznej poprzez kształtowanie ortez w technologii druku 3D”.
Zofia Kłoś z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za projekt „Between Two Worlds”.
Marianna Pawłusiów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za projekt „Słyszę ciszę” składający się z książki obrazkowej o ciszy oraz instalacji przestrzennej.
Meg Krajewska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za projekt „Nikt nie rodzi się hetero: o tożsamości płciowej i seksualnej człowieka”
Nagroda City & Design:
Nagrodę Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii otrzymała Adrianna Wycisło z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za projekt „Przyjazne miejsce. Zestaw narzędzi uświadamiających rolę przestrzeni publicznej w funkcjonowaniu społeczeństwa”.

Nagroda OPPO:
Milena Szwemmer z Akademii Sztuki w Szczecinie za pracę „Galeria Martwego Świata”.

Wystawa czynna:
wt.-czw. 9 – 14.30
pt. 13 – 18
sob. 15-18

Czas trwania wystawy 12.07 – 31.08.2022
Akademickie Centrum Designu
  • 08-07-2022 godz 18:00 - 31-08-2022

Bilety

Wstęp wolny.

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Księży Młyn 13/15

Kontakt

90-337 Łódź