Słyszę jak im szeleszczą włosy – malarstwo Magdaleny Król | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =

Słyszę jak im szeleszczą włosy – malarstwo Magdaleny Król

W Galerii Art Hub zaprezentowane zostaną prace malarskie Magdaleny Król. Otwarcie wystawy 10 IX o godz. 18.
Wystawę „Słyszę jak szeleszczą im włosy” zapowiada Sara Pankowska, opisująca twórczość artystki: „Transcendencja istot zawiera w sobie potencjał ochronny, tak poszukiwany w obecnych czasach, możliwy do pozyskania w zamian za postawę czułej otwartości na niejednoznaczną tożsamość. Czy postacie z archaicznych tradycji mogą funkcjonować jako współczesne amulety? Magdalena Król proponuje zachętę do oswajania potworności, która za odrobinę zrozumienia odwdzięcza się bezpretensjonalnie naszkicowanym, szczerbatym uśmiechem pełnym nadziei na lepsze jutro. W hybrydycznych posturach artystka zawiera samą siebie, konstruując własną postać jak zmiennokształtny patchwork.

(..) Za intensywność obecności stada dziwadeł w znacznym stopniu odpowiada poszerzona paleta malarki. Intrygującym jest fakt doboru kolorystyki z naszego najbliższego otoczenia dla istot w każdym wymiarze odległych. Barwy zapożyczone od jodeł i świerków wypełniają otoczenie potwornych postaci, które lśnią ciepłym miodem, dojrzałymi pomidorami i gołębim błękitem, nonszalancko wypełniając swobodnie nakreślone kontury. Gęsta materia malarska kłębi się na wierzchu, nieuładzona, pozwalając tej niezwykłej kolekcji przedstawień ukonstytuować się po swojemu (…)".

Magdalena Król
artystka wizualna łącząca medium malarskie i ilustracyjne. Od 2019 roku jest członkinią zarządu fundacji Kolonia Artystów, była członkinią wspierającą HALO Kultura Gdynia. Współpracuje z Borowik Foundation przy projektach dla Polish Art Now. Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Strona artystki:  www.magdalenakrol.pl


Art Hub
  • 10-09-2022 godz 18:00 - 10-10-2022

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Rydzowa 10

Kontakt

tel. 667 009 204
galeria czynna: poniedziałek - piętek 12-16,
w innych godzinach po uzgodnieniu telefonicznym