Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza w dniu Święta Wojska Polskiego - 15 VIII - na premierę rejestracji online spektaklu Radosława Paczochy „Kościuszko. Ostatnia bitwa” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej. Premiera na stronie teatru www.nowy.pl i na kanale teatru na YouTube.
Ken Loach, zdobywca dwóch Złotych Palm na Festiwalu w Cannes, twórca zaangażowanego społecznie kina, pięciokrotnie nagrodzony w Wenecji, będzie gościem 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk. Hasłem tej edycji imprezy, która po raz pierwszy - po czterech latach w Łodzi - odbędzie się na Śląsku, jest "Transformacja - przebudzenie czy tylko wstrząs”.
PODKASTY. Andrzej Wichrowski, Arkadiusz Wójcik, Marek Nędza - to tylko kilku z aktorów, których usłyszeć będzie można jak interpretują wybrane felietony najlepszych autorów "Kalejdoskopu". Rozpoczęła się czwarta sesja nagrań podkastów "Kalejdoskop naGłos", koordynowana przez stowarzyszenie Soundsitive Studio. Kogo jeszcze usłyszymy? 
do 15 WRZEŚNIA 2020 / 11 PAŹDZIERNIKA 2020

Zgłoszenia do 33. ŁóPTA

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w 33. edycji Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA, która odbędzie się online. Zgłoszenia - do 15 IX.
21 SIERPNIA 2020 - 31 SIERPNIA 2020

Retroperspektywy 2020

Teatr Chorea zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2020 Ciało / Pamięć / Historia. IX edycja festiwalu poświęcona jest relacji sztuki z pamięcią ciała, z historiami zapisanymi w ludzkich snach, w pamięci własnej i pamięci pokoleń. Pamięci gubionej, zamazywanej i odnajdywanej.
Festiwal RPS 2020 odbędzie się w dniach 21 - 30 sierpnia 2020  w Fabryce Sztuki w Łodzi. Teatr Chorea zaprasza na spektakle, koncerty, performance'y, pokazy filmowe i dyskusje  z wybitnymi twórcami i myślicielami.
TEATR. Jak wynika z naszych informacji, komisja konkursowa opiniująca kandydatów na dyrektora Teatru Nowego im. Dejmka w Łodzi, nie rekomendowała żadnego z dwóch starających się o to stanowisko. Czy teraz prezydent Łodzi zorganizuje kolejny konkurs, czy też zdecyduje się na mianowanie dyrektora?
TEATR. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął w czwartek (23 lipca) uchwałę o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zakończenie postępowania konkursowego planowane jest do 8 września 2020 roku.
Zarząd Województwa Łódzkiego odwołał Waldemara Zawodzińskiego ze stanowiska dyrektora Teatru im. Jaracza.  W komunikacie mowa jest o "stwierdzonych uchybieniach i nieprawidłowościach w zakresie stosowania obowiązujących procedur wewnętrznych teatru" i o nieprzestrzeganiu zapisów ustawy o finansach publicznych.
TEATR. Teatr Nowy w Łodzi na czas wakacji przenosi się do sieci. W ramach projektu Kultura online „Zarzucamy sieć” zostaną zaprezentowane spektakle i monodramy znane z repertuaru teatru. Pierwszą premierą, którą widzowie będą mogli oglądać już od 24 lipca będzie „Humanka”, spektakl w reżyserii Leny Frankiewicz. Transmisja online już 24 lipca o godzinie 19.
"Usta w ogniu", "Śmierć w Wenecji" - to tylko niektóre propozycje spośród premier i nowości w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Projekt Redukcje.pl odnosi się tematycznie do skutków pandemii i wykorzystuje Internet jako "kanał transmisyjny do prowadzenia artystycznej narracji o sytuacji człowieka w obliczu kryzysu". Projekt dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura w sieci.