Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
NASZ LAUREAT. Musical w Krakowie, seriale w Warszawie, teatr w Gliwicach, koncert w Radomsku i działalność charytatywna w Piotrkowie Trybunalski. Ostatnie tygodnie w życiu rzucały Dominika Mironiuka, laureata naszej nagrody dla młodego aktora na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych, po całej Polsce.
„Kwiat paproci” to nowy spektakl familijny Teatru Pinokio w Łodzi w reżyserii Justyny Zar. Premiera online odbyła się 29 I, premierę sceniczną przewidziano na 14 II.
12 LUTEGO 2020 / 13 LUTEGO 2020

Impro Bang! w ArtKombinacie

Scena ArtKombinat  zaprasza na dwa spektakle  już  w najbliższy weekend, czyli 12 i 13 lutego. Wystąpi Teatr Ito, który zapowiada "nieprzewidywalny show" oparty na sztuce improwizacji. 
RECENZJA. Monodram Sławomira Suleja „Mój jazz”, w którym aktor (i reżyser) wciela się w postać Andrzeja „Idona” Wojciechowskiego wspominającego historię łódzkiego zespołu Melomani, na razie można oglądać w sieci. Scenariusz, za który odpowiadają Igor Mertyn i Rafał Zięba, powstał na podstawie wspomnień „Idona”, rozmów, jakie przeprowadził z nim Mertyn, a także w oparciu o scenariusz dokumentu „Na zawsze Melomani”, który ma mieć premierę w tym roku. Pisze Piotr Grobliński.
RECENZJA. Wieczór debiutów choreograficznych w Teatrze Wielkim w Łodzi zaprezentowano online. Pandemia zadecydowała nie tylko o formie przekazu – wywarła też wpływ na treść powstałych w ostatnich tygodniach spektakli, czyniąc je wyjątkowym świadectwem trudnej teraźniejszości. Pisze Magdalena Sasin.
Teatr Powszechny w Łodzi rusza z drugim sezonem internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. W czwartek 4 II o 18 na YouTubie wyemituje pierwszy odcinek, który będzie dostępny bezpłatnie dla widzów w Polsce i na świecie.
ROZMOWA MIESIĄCA. Wierzę, że teatr będzie żył i będzie na niego zapotrzebowanie. Co do pytania, jaki to będzie teatr... Są tacy, którzy twierdzą, że widz będzie oczekiwał uczestniczenia w fikcji, która nie będzie pogłębiała jego traum i problemów, a raczej da wytchnienie, wzruszenie czy uśmiech. Czas pokaże – mówi Marcin Hycnar, aktor i reżyser, od 1 grudnia 2020 r. dyrektor Teatru im. Jaracza w Łodzi. Rozmawia Łukasz Kaczyński. 
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza do udziału w interaktywnej grze teatralnej "Uratuj spektakl". Nagrodą jest dostęp do spektaklu "Lilia wodna" w reżyserii Bartosza Turzyńskiego. 
Teatr Lalek Arlekin proponuje nauczycielom i edukatorom ofertę warsztatową, która może być wykorzystana podczas zdalnego nauczania. Zajęcia mogą być przeprowadzane w trakcie lekcji lub poza nimi poprzez platformę Teams lub Zoom. Do wyboru dla każdej z klas jest jedna z trzech przedstawionych propozycji. 
"My Hero-ina" to autorski profilaktyczny spektakl teatralny Teresy Radzikowskiej Binkowskiej ukazujący problem narkomanii w środowisku młodzieży poszukującej autorytetów i ideałów w obojętnym, skupionym na "wyścigu szczurów" świecie.