Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Szklane menażerie - Tryptyk Video Tańca Las/Pustynia/Miasto zostanie udostępniony online w niedzielę, 6 grudnia. Projekt powstał w ramach Sceny Tańca AOIA, reżyseruje Michał Ratajski, za muzykę odpowiada Maciej Maciaszek. 
Zarząd Województwa Łódzkiego na posiedzeniu 30 listopada powołał nowego dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od 1 grudnia stanowisko to obejmie Marcin Hycnar, pozytywnie zaopiniowany m.in. przez ministra kultury.
38. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych odbyła się online. Zwycięzców poznaliśmy 29 listopada. Najważniejszą nagrodą uhonorowano twórców spektaklu "Inni ludzie" z Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie w reżyserii Pawła Miśkiewicza. Jedną z trzech równorzędnych pierwszych nagród aktorskich oraz nagrodę łódzkich dziennikarzy i Nagrodę "Kalejdoskopu" za kulturę słowa dostał dyplomant Szkoły Filmowej w Łodzi Dominik Mironiuk - wodzirej z "Nie jedz tego! To jest na święta!" Mariusza Grzegorzka.
NAGRODA KALEJDOSKOPU. O sesji fotograficznej dla „Kalejdoskopu” i pracy z Dominikiem Mironiukiem, laureatem Nagrody "Kalejdoskopu" za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych, opowiada autorka kostiumów Małgorzata Stasiak
Teatr Powszechny i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć obszerne fragmenty książki o tym niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy Powszechnego: Monika Kępka i Andrzej Jakubas. 
NAGRODA KALEJDOSKOPU. Dominik Mironiuk, dyplomant Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, został laureatem nagrody "Kalejdoskopu" za kulturę słowa na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. Wydarzenie najpierw przesunięte z maja na listopad zrealizowano docelowo w kompleksowo przemyślanej wersji online.
 Do 29 listopada można oglądać online konkursowe spektakle dyplomowe, które powstały w szkołach teatralnych w Łodzi, Warszawie, Krakowie oraz ich filiach. Ogłoszenie wyników 38 Festiwalu Szkół Teatralnych już w niedzielę. Kalejdoskop także przyznaje nagrodę - nagrodę dla młodego aktora za kulturę słowa.
FESTIWAL.W formule online, w innym niż zwyczajowy majowy termin, ale 38. Festiwal Szkół Teatralnych odbędzie się! Święto całej Szkoły Filmowej, konfrontacje talentów, dyskusje na progu wejścia w zawód aktorski - słowem jedyne tego typu wydarzenie w kraju zacznie się w poniedziałek 23 listopada,. Również w tym roku patronujemy wydarzeniu, a na finał nagrodzimy młodego aktora "za kulturę słowa".
Nagroda za scenografię Mariki Wojciechowskiej oraz wyróżnienie za muzykę Piotra Klimka otrzymał łódzki Teatr Lalek Arlekin podczas wczorajszej gali finałowej  26. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. 
Aktorzy Teatru Muzycznego rozpoczęli próby do grudniowej premiery „Piosenka jest dobra na wszystko”. Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz tworzą  opowieść o relacjach damsko-męskich. – Subiektywnie wybrane piosenki Kabaretu Starszych Panów układają się tak, by dramaturgicznie budować zabawną historię, utrzymaną w uniwersalnej i poetyckiej estetyce – zapowiada reżyser Jacek Bończyk.