Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Pewne w tym przedstawieniu jest tylko to, że grają w nim aktorzy! Reszta to zmyślenie. I to podwójne.
Grupa zeszłorocznych absolwentów Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi zrealizowała swoje marzenie o założeniu własnego teatru. Jak się okazuje, ambitny cel, determinacja i współpraca pomagają pokonać takie przeszkody, jak choćby brak środków finansowych.

Aleksandra Przybył ze Szkoły Filmowej w Łodzi została Najbardziej Elektryzującą Aktorką 32. Festiwalu Szkół Teatralnych. Wyróżnił ją także „Kalejdoskop”.
W środę o 13:00 zapraszamy do Powszechnego na komedię Erica Elice'a i Rogera Reesa. To 38. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących - projektu, w ramach którego wszystkie premiery społecznie reżyseruje Ewa Pilawska. Wstęp wolny!
Studenci Akademii Teatralnej w Warszawie zdobyli najwięcej nagród na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych. Grand Prix dla Juliana Świeżewskiego za role w spektaklu Ecce Homo!!! oraz w Szkicach z Dostojewskiego.
W czerwcu w Sibiu w Rumunii odbędzie się 21. edycja jednego z najważniejszych festiwali teatralnych w Europie i na świecie - The Sibiu International Theatre Festival. Teatr Powszechny w Łodzi został zaproszony na Festiwal ze spektaklem „Tu-wim”.
Trwa 32. Festiwal Szkół Teatralnych. Nie jesteśmy w stanie (choćby z powodu nakładania się terminów wydarzeń) relacjonować wszystkich punktów programu, ale oglądamy, słuchamy, notujemy, ile się da.
RECENZJA. Kto tak dziś umie nosić frak, ale i kto dziś tak potrafi go skroić, by nie odstawał ani na milimetr od gorsu Mirosława Henke! I to przez całe godzinne przedstawienie, prawie monodram! Ten frak i reszta niezwykle starannie skomponowanego ubioru w „Toaście”, najnowszej premierze „Logosu”, to więcej niż kostium.
Kuglarze na szczudłach żonglujący ogniem, spektakle w bramach starych łódzkich kamienic oraz w stajni, koncerty w przestrzeni miejskiej – tego wszystkiego mogli doświadczyć łodzianie w ramach akcji „Dotknij teatru”.
Zespół baletu nie musi być tylko barwnym tłem dla śpiewaków – mówi KAROLINA REJNUS, solistka baletu i asystentka choreografa Teatru Muzycznego w Łodzi.