Prapremiera w Manufakturze | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Prapremiera w Manufakturze

fot. materiały prasowe

W weekend 22 i 23 V na Rynku Manufaktury Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje prapremierę komedii „Dobra zmiana”. W sobotę i niedzielę spektakl w reżyserii Jakuba Przebindowskiego będzie można obejrzeć aż cztery razy. Bezpłatne zaproszenia na wszystkie cztery przedstawienia można odebrać 18 V.
W „Dobrej zmianie” przyglądamy się zamożnym mieszkańcom przestronnych apartamentów wypełnionych nowoczesnym designem i dziełami sztuki współczesnej. Fabuła skłania nas do refleksji - ile jesteśmy w stanie zaryzykować i poświęcić, żeby osiągnąć cel? Czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy? Autorem sztuki „Dobra zmiana” i jej reżyserem jest Jakub Przebindowski. „Dobra zmiana” to komedia, której akcja rozgrywa się w Łodzi, a sztuka zbudowana jest wokół pomocy domowej Nadii. W dotychczasowych spektaklach była ona postacią porządkującą rzeczywistość i to ona rozwiązywała problemy, mając receptę na wszystko. W najnowszej premierze jest inaczej – Nadia staje się elementem gry i musi sobie w tej sytuacji poradzić – mówi Jakub Przebindowski. Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „Dobrej zmianie” – dodaje Przebindowski.

„Dobra zmiana” zostanie zaprezentowana na Rynku Manufaktury
22 V o 16:00 i o 19:00,
23 V o 16:00 i o 19:00.

Specjalne zaproszenia na wszystkie cztery przedstawienia będzie można bezpłatnie odebrać w Manufakturze 18 V o godz. 14:00 oraz o godzinie 18:00 przed wejściem głównym (pod standem STACJA: TEATR POWSZECHNY W MANUFAKTURZE). W razie deszczowej pogody bilety będzie można odebrać wewnątrz galerii handlowej – w okolicach punky info przy wejściu głównym. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa bilety.

„Dobra zmiana”
Scenariusz, reżyseria, muzyka: Jakub Przebindowski
Scenografia: Witold Stefaniak
Kostiumy: Justyna Petelicka
Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Monika Kępka, Arkadiusz Wójcik, Sebastian Jasnoch, Jakub Kotyński
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.