Usta w ogniu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =

Usta w ogniu

Usta w ogniu Foto: HaWa

Odważna próba tworzenia teatru online i oswajania egzystencjalnych lęków, obudzonych przez pandemię. W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych Anna Ciszowska wyreżyserowała video performance "Usta w ogniu".  Występuje Kamila Klimczak. Premiera 25 września. 
Punktem wyjścia do pracy nad video "Usta w ogniu" były dramaty światowych egzystencjalistów i absurdystów XX w, którzy temat śmierci stawiali w centrum uwagi artystycznej. Wybuch pandemii znowu skonfrontował ludzkość z niebezpieczeństwem i wymusił refleksje na temat trwałości ludzkiego życia. Powszechny lęk stał się naszym wspólnym doświadczeniem. Właśnie namysł nad ludzkim istnieniem, jego kruchością i tajemnicą staje się tematem „Ust w ogniu”.

Ten przejmujący obraz to efekt eksperymentu i złożonego procesu twórczego, który połączył środki teatru radiowego i video performance. Bazuje na spuściźnie literackiej. Eksploruje artystyczną funkcję montażu dźwięku i montażu obrazu. Operuje wybitnymi zdjęciami i wysoce oryginalną kreacją aktorską. Główną rolę w tej pracy odgrywa krakowska wspaniała artystka Kamila Klimczak (pieśniarka Piwnicy Pod Baranami, aktorka Teatru Bagatela, uznana interpretatorka repertuaru pieśni żydowskich). Organizatorzy zapewniają, że dzięki niej teatr online staje się przeżyciem najwyższej próby.

Wykonanie: Kamila Klimczak
Reżyseria: Anna Ciszowska
Realizacja: A. Wawrzoła, G. Habryn
Muzyka: Szymon Kazimierczak
Wsparcie techniczne: Adam Karol Drozdowski
Wsparcie tożsamościowo-trzeciosektorowe: Dla Kontrastu

Redukcje.pl dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

mat.prasowe