Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Prawie tysiąc uczestników, trzydziestu gości z całego kraju, pokazy filmowe, turnieje łucznicze, pokazy kowalskie i garncarskie, gry planszowe i komputerowe – festiwal fantastyki SkierCon jest wydarzeniem, z którym należy się liczyć. A przede wszystkim takim, który wart jest zauważenia.
Powstanie nowa biblioteka przy ul. Zachodniej 76, a kolejna przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Budynek przy ul. Zachodniej 76 zostanie przystosowany dla potrzeb przestrzeni bibliotecznej w ramach struktur Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Prace konserwatorskie i roboty budowlane mają na celu dostosowanie kamienicy do pełnienia funkcji kulturalnych i edukacyjnych.
Swoje 55 urodziny obchodzi jeden z najlepszych w województwie łódzkim Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”. W tej okazji w sobotę 27 lipca 2019 roku odbył się w Smardzewicach piękny koncert plenerowy.
Frapujący tomik poetycki dotarł do nas z Radomska. Tamtejsze Stowarzyszenie Literackie „Ponad” wydało zbiór wierszy zatytułowany „W powiecie radomszczańskim”.
Dr Agnieszka Godszling łączy ciekawą twórczość artystyczną z pracą pedagogiczną.  Specjalizuje się w tkaninie artystycznej, choć z tą dziedziną sztuki związała się przez przypadek.
„Etnografia Środkowego Nadpilicza” to tytuł popularno-naukowej konferencji, która odbyła się w sobotę 20 lipca 2019 roku na terenie gminy Aleksandrów.
Jacenty Jończyk urodził się w Kłobucku, lecz mieszka w sąsiednim miasteczku Działoszynie, gdzie maluje swoje obrazy i wciąż szuka nowych form artystycznego wyrazu.
Czy piotrkowianie powinni poczuć się dumni z faktu, że doczekali się wydania trzeciego albumu fotograficznego prezentujących fotografie ich miasta?
Działoszynianka Izabela Czołnowska-Górska zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, lecz ostatnio najwięcej zamówień otrzymuje na karykatury. A co ciekawe, iż klienci zgłaszają się do niej głównie z Warszawy...
Czym różni się „europejskie marzenie” o państwie od „amerykańskiego marzenia”? Jak według niego rozumieć dobre życie? I dlaczego nie warto iść drogą USA i Azji? O tym publicysta Rafał Woś rozmawiał z filozofem Andrzejem Szahajem podczas debaty Festiwalu Transatlantyk.