Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Wszyscy zachwycają się ostatnio ideą budżetu obywatelskiego. Zwłaszcza miejskie organizacje pozarządowe dostają zbiorowego orgazmu. Co się takiego właściwie stało?
Projekt adresowany do dzieci województwa łódzkiego. Warsztaty ekologiczno-artystyczne - na trzy miesiące zaplanowano wycieczki, prelekcje, działania artystyczne oraz konkursy.
28 czerwca nasza redakcja towarzyszyła uczniom IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi w zakończeniu roku szkolnego. Dla  576 uczniów tej szkoły,  w tym 155 maturzystów rozpoczęły się wakacje.
Raz do roku nadchodzi moment, kiedy człowiek bierze urlop. Zbliżanie się urlopu bezbłędnie sygnalizuje pogoda. Na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem robi się zimno i mokro. Apogeum najczęściej następuje po dotarciu do celu.
Od młodych czytelników otrzymujemy coraz więcej prac konkursowych. Osiemnastolatkowie piszą o wchodzeniu w dorosłość, o oczekiwaniach wobec państwa, miasta, instytucji kultury, ale też o własnych pomysłach, inicjatywach, powinnościach.
Projekt łódzkiego biura architektonicznego RWSL (Rydzyński / Wasiak / Stańczak / Lebelt) zwyciężył w konkursie na opracowanie jednolitego wyglądu policyjnych komend i komisariatów w całym kraju.
Pałac Poznańskiego przy ul. Gdańskiej 32 w Łodzi, w którym mieści się Akademia Muzyczna, w ciągu najbliższych dwóch lat odzyska blask dzięki pracom remontowo-konserwatorskim fasady, ogrodzenia i przypałacowego parku.
Regionalne Centrum Pomocy Społecznej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna po raz piętnasty zorganizowały konkurs plastyczny „Sztuka jak Balsam”. Patronatem wydarzenie objął marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
Obszar uzdrowiskowy, turystyczny i rekreacyjny gminy Uniejów został uznany za miejsce, które najlepiej nadaje się do uprawiania turystyki aktywnej.
Nowym dyrektorem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi został dr inż. arch. Robert Warsza.