Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 68 odsłonięta zostanie gwiazda Jacka Bromskiego, reżysera, scenarzysty, producenta filmowego, prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Projekt „#Zoom_na_Łódzkie” to warsztaty fotografii „komórkowej” adresowane do młodzieży w wieku 14-17 lat. Będą się one odbywały w 5 miejscowościach województwa łódzkiego. Pierwsze zajęcia już 15 maja. Organizatorem przedsięwzięcia jest Łódzki Dom Kultury.
„Prawda, dobro, piękno” to tytuł wystawy w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi pokazującej w rzeźbach życie św. Franciszka. Prace zgromadził w swojej kolekcji Maciej Balcerak, mieszkaniec Łodzi zafascynowany postacią tego świętego ze względu na jego życiową postawę.
Po czterdziestu latach od polskiej prapremiery do Teatru Muzycznego w Łodzi 19 maja wraca „Skrzypek na dachu”, a wraz z nim, w roli głównej, Zbigniew Macias. Polska wersja kultowego broadwayowskiego musicalu wystawiona została po raz pierwszy 5 maja 1983 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Poddębicki Dom Kultury i Sportu rozpoczyna majówkę wernisażem malarskim Ewy Słodzińskiej. Start 30 kwietnia o godzinie 14.00. Dwie godziny później rozpocznie się „Termalna Majówka”.
Ogłoszono wyniki 31. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. „Atlas historyczny miasta Łodzi” według projektu Łódzkiego Towarzystwa Naukowego otrzymał Nagrodę Złotego Exlibrisu w kategorii Najlepsza Książka o Łodzi.
NOWY NUMER. Ciekawe, jak długo człowiek jest w stanie ufać w szczerość intencji władzy, która, powołując się na szczytne idee, proponuje mu udział w podejmowaniu ważnych dla niego decyzji, a jednocześnie sprawia, że proponowany udział w rządzeniu staje się fikcją...
„Zawsze warto” – tytuł wiersza Jonasza Kofty stał się mottem siódmej edycji Festiwalu Off-Północna, który odbył się w kwietniu w łódzkim Teatrze Muzycznym. To pierwszy i jak na razie jedyny przegląd małych form wokalno-aktorskich w Łodzi. Z roku na rok coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność, łącząc różnorodność przedstawień i recitali ze spójnością nadrzędnej myśli artystycznej, a występy profesjonalistów z konkursem dla adeptów sztuki scenicznej.
Ola marzy o pięknej sylwetce i zrobieniu kariery w modelingu. Jak tego chce dokonać można będzie zobaczyć w Rzgowie, w spektaklu „Za wszelką cenę”.
Galowy występ laureatów V Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty i koncert „Najpiękniejsza” Anny Sroki-Hryń zakończyły tegoroczną edycję Festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Statuetka Jonaszka i 8 000 złotych trafiły do Julii Szewczyk, zwyciężczyni konkursu. Jurorów ujęło jej wykonanie utworu „Kiedy księżyc jest w nowiu” do tekstu Jonasza Kofty z muzyką Janusza Strobla oraz autorskiej piosenki „Tylko lub mnie”.