Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Chcecie podziałać projektowo w przestrzeni sztuk wizualnych? Budować siebie poprzez swoją obecność w sztuce? Miejska Strefa Kultury: Żabieniec zaprasza młodych, którzy pragną świadomie kreować przestrzeń współczesnej sztuki.
Dzięki głosom łodzian, oddanym w Budżecie Obywatelskim 2022/2023 na projekt ponadosiedlowy, Biblioteka Miejska w Łodzi po raz kolejny uruchamia dla swoich czytelników bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków.
„EC1 Łódź - Miasto Kultury” w Łodzi ogłasza 16. edycję Łódzkiego Funduszu Filmowego. Tegoroczny budżet wynosi 1 500 000 zł brutto. Do konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych pełnometrażowych (min. 70 minutowych),  dokumentalnych i animowanych.
Przegląd Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych "Sztuka jak Balsam" organizowany jest na terenie województwa łódzkiego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi we współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej.
Famuła, ulica Księży Młyn 2 to adres niedawno otwartego w Łodzi Muzeum Księżego Młyna. Meble z epoki „Ziemi obiecanej”, obrazy, tkaniny i rozmaite przedmioty codziennego użytku składają się na kolejną ekspozycję pokazującą życie z czasów budującej się potęgi dziewiętnastowiecznej przemysłowej Łodzi.
Trwa otwarty nabór do ECO Solidarity edycja 2023, międzynarodowego projektu organizowanego z targami WantedDesign Manhattan w Nowym Jorku, którego główny program odbędzie się 21-23 V w Javits Center w Nowym Jorku.
Nagrody publiczności 16. Katowickiego Karnawału Komedii zdobyły dwa łódzkie spektakle: "Chciałem być" Teatru Powszechnego (podczas Karnawału pokazywany na dużej scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego) oraz "Cudowna terapia" Teatru Kamila Maćkowiaka (pokazywany na małej scenie Teatru Korez).
Ukazał się debiutancki tomik Marty Ziętali, mieszkającej w Łasku poetki związanej z grupą Na Progu. Książkę "Słowa przyjemne i nieprzyjemne w dotyku" wydało wydawnictwo Poligraf.
od 10 LUTEGO 2023

Polskie arcydzieła u Herbsta

Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na wystawę obiektów z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi „Widziałem prawdziwe arcydzieło. Malarstwo polskie XIX i początku XX wieku". Wernisaż - 10 II o godz. 18 (Galeria Sztuki Dawnej).
RECENZJA. W artystycznych wizjach Adama i Moniki Fołtarz architektura to fantasmagoria, senny majak. Czy artyści próbują wyśnić miasto jak najbardziej przyjazne człowiekowi, w którym możliwa byłaby realizacja wszelkich jego potrzeb, także duchowych? Jakie miałoby ono być? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam – do intelektualnej aktywności zachęca tytuł wystawy – „City For You?!”. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.