Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Miłośnicy łódzkich parków, czyli wszyscy łodzianie, dostali kolejną ofertę istotnie wzbogacającą wiedzę o historii, rozwoju, roślinności oraz aktualnym wyglądzie jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście - to monografia „Park imienia Adama Mickiewicza (Park Julianowski)”.
Armatka Kultury wystrzeliła po raz czwarty! Podczas gali 23 lutego trafiła w ręce duetu Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka, który wydał w 2016 roku płytę „Kopyta zła”.
Centrum Nauki i Techniki zostanie otwarte w grudniu, ale już teraz miasto zaprezentowało pierwsze elementy ekspozycji urządzonej w dawnej elektrowni EC1.
Parcie ku przyszłości bez odwoływania się do przeszłości skazane jest na porażkę, popełnianie podobnych błędów i chwilowość – wydawałoby się to oczywiste.
W ramach projektu Mia100 Kamienic trwa wielki remont zabytkowego budynku mieszkalnego przy ul. Więckowskiego 4. Gdy się zakończy, na podwórko wkroczy sztuka. Autorem projektu artystycznej aranżacji z ceramicznych płytek będzie Wojciech Siudmak.
Kwartał ulic Rewolucji-Kilińskiego-Jaracza-Wschodnia jest jednym z najmniejszych w programie rewitalizacji, ale to właśnie tutaj odnowionych zostanie najwięcej budynków. W posadzce ulicy Włókienniczej, na fasadach kamienic i w podwórkach zrealizowany zostanie projekt artystyczny z obszaru sztuki ulicy.
W Muzeum w Łowiczu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jest to obowiązek wynikający z ratyfikowania przez Polskę stosownej konwencji UNESCO.

Działa już strona www.rokawangardy.pl. A na niej: kalendarium i zapowiedzi wydarzeń, lista instytucji tworzących program Roku Awangardy w Polsce, ale też materiały o roli polskich awangardystów w kształtowaniu współczesności. 

Tuż przed wyjściem do pracy usłyszałem dobiegające z łazienki słowa żony: nie ma dzisiaj obiadu. I nie będzie - znudziło mi się gotowanie. Nawet ją rozumiem, pewne rzeczy mogą się znudzić. Pewne formuły mogą się wyczerpać. 

Publikujemy kolejny felieton Elżbiety Grzesiak - tym razem z autorskim rysunkiem.