Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Wszystko gra! Albo miasto gra wieś – pod takim hasłem 4 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury odbyła się 6. edycja cyklicznego projektu On/Off Kultura. 
Czy wykonany z brązu pomnik kultowej postać z prozy urodzonego w Łodzi pisarza Andrzeja Sapkowskiego stanie w Łodzi? Póki co, to możliwe tylko 1 kwietnia.
Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2017 roku. 

24 marca był dla Akademii Muzycznej w Łodzi dniem szczególnym - obchodzone w rocznicę pierwszych wykładów (24 marca 1945 roku) Święto Uczelni zbiegło się z zakończeniem projektu rewitalizacji siedziby przy ulicy Gdańskiej 32. Pałac Karola Poznańskiego odzyskał dawny blask.

Początki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego giną w mgłach Wielkiej Wojny, ale dowodzą możliwości współpracy w trudnym czasie przedstawicieli różnych narodów i kultur dla współnego dobra. WBP zaczyna obchody jubileuszu stulecia.
Miejscem kojarzonym z organizacjami walczącymi z komunistami po zakończeniu II wojny światowej, gdzie działali żołnierze wyklęci, jest m.in. Radomsko... 
„8m³ ciszy” - tak zatytułowaną instalację Borysa Kosmynki, doktoranta Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, można oglądać w przestrzeniach Manufaktury.
Życie artysty to ciągłe zmaganie się o swoją teraźniejszość, często bez nadziei na dobrą przyszłość. Uważa się, że w Łodzi nie ma spójnego środowiska artystów, ale jednak, gdy trzeba, twórcy – wraz z animatorami kultury – potrafią wspólnie zastanowić się, co dalej. Temu służą dyskusje z cyklu „Zawód artysty”. Ostatnia - 23 lutego.
W Łodzi każdego roku odbywa się kilkadziesiąt imprez cyklicznych o międzynarodowym znaczeniu. W 2017 roku miejskie instytucje kultury pozyskały już ponad 1 400 000 zł w programach MKiDN na realizację ważnych festiwali.
Miłośnicy łódzkich parków, czyli wszyscy łodzianie, dostali kolejną ofertę istotnie wzbogacającą wiedzę o historii, rozwoju, roślinności oraz aktualnym wyglądzie jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście - to monografia „Park imienia Adama Mickiewicza (Park Julianowski)”.