Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
1 LIPCA 2022

Szef Roku

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym w Poleskim Ośrodku Sztuki w sekcji Art House pokazana zostanie hiszpańska komedia „Szef Roku” z Javierem Bardemem w roli głównej.
30 CZERWCA 2022

Everest

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym w Parku im. Zaruskiego w sekcji W Góry! pokazany zostanie thriller przygodowy „Everest”. W rolach głównych m.in. Jake Gyllenhaal, Jason Clarke, Josh Brolin.
29 CZERWCA 2022

Pies

W ramach XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w kinie plenerowym na Widzewskiej Górce w sekcji Filmowa Śmietanka pokazana zostanie amerykańska komedia „Pies” z Channingiem Tatumem.
28 CZERWCA 2022

TME Polówkę czas zacząć

Inauguracyjny seans XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka odbędzie się w amfiteatrze w Parku na Zdrowiu. W sekcji The Best Of 2021/2022 zobaczymy film Thomasa Vinterberga „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. 
1 LIPCA 2022

Gwiazda dla Dymnej

W Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 71 1 lipca o g.16.30 zostanie odsłonięta gwiazda Anny Dymnej, uznanej aktorki teatralnej i filmowej.
25 CZERWCA 2022 - 1 LIPCA 2022

Dokumenty w drodze

W dniach 25 VI - 1 VII Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na cykl „Dokumenty w drodze", w ramach którego będziemy podróżować po ośrodkach kultury w województwie łódzkim. Widzowie mogą liczyć na projekcje filmów dokumentalnych i spotkania z reżyserami. Wstęp wolny.
1 LIPCA 2022 - 3 LIPCA 2022

Nowe narracje wizualne

1 VII w Szkole Filmowej w Łodzi (i online) ruszają "Nowe narracje wizualne" – trzydniowe wydarzenie poświęcone sztuce i technologii. W programie wykłady, wystawa doświadczeń VR i pokazy kinowe. Wstęp bezpłatny.
RECENZJA. Dowiadujemy się, że obrazy solarne Modzelewskiego, tworzone od 1946 roku, poprzedziły „powidoki” Władysława Strzemińskiego – obu współpracujących ze sobą twórców zainspirowały zjawiska optyczne powstające w oku pod wpływem światła słonecznego, ale to Modzelewski pierwszy odwzorował je na płótnie. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
23 WRZEŚNIA 2022 - 25 WRZEŚNIA 2022

Light.Move.Festival. 2022

Sztuka światła po raz kolejny odmieni Łódź. Organizator Light.Move.Festival. przedstawił plany na najbliższą edycję wydarzenia.
28 CZERWCA 2022

"Powidoki" nr 6

Spotkanie z autorami i twórcami szóstego numeru magazynu "Powidoki" odbędzie się 28 VI o godz. 18 w Akademickim Centrum Designu. Tematem tego numeru „Powidoków” jest ecodesign, będący odpowiedzią na aktualne wyzwania i problemy klimatyczne.