Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
25 STYCZNIA 2021 - 10 KWIETNIA 2021

Gdzie oni są? - gra miejska

 "Wejdź do gry, wciel się w postać reportera i znajdź informacje na temat sławnych łodzian" - tak Biblioteka Miejska zaprasza do udziału w Grze Miejskiej "Gdzie oni są?" która właśnie została uruchomiona. Udział można wziąć zarówno w realu, jak i  online.
TEMAT NUMERU. Mała sala kinowa Łódzkiego Domu Kultury wraca pod nową nazwą Perspektywa i z nowym wyposażeniem. Jakość obrazu i dźwięku spełnia teraz oczekiwania nawet wymagających kinomanów. Razem z dużą salą kina Szpulka Perspektywa otwiera nowe perspektywy repertuarowe.
Planetarium EC1 i Centrum Nauki i Techniki EC1 pracują nad poszerzeniem oferty i uzupełnieniem jej o propozycje dla coraz szerszej publiczności. Powstanie Ulica Żywiołów – ponad 2 tysiące m.kw. przestrzeni zaaranżowanej tak, aby zapewnić możliwość zabawy w ruchu, która będzie wpływać pozytywnie na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
Dom Literatury zaprasza na spotkanie online z poetką Anną Mochalską i poetą Tomaszem Fijałkowskim. Spotkanie będzie transmitowane na profilu Domu Literatury w Łodzi. Poprowadzi je nieoceniony Rafał Gawin. 
"My Hero-ina" to autorski profilaktyczny spektakl teatralny Teresy Radzikowskiej Binkowskiej ukazujący problem narkomanii w środowisku młodzieży poszukującej autorytetów i ideałów w obojętnym, skupionym na "wyścigu szczurów" świecie.
Działający w Łódzkim Domu Kultury Klub Plastyka Amatora ma już 60 lat! Dziś prezesuje mu Aleksandra Nowicka. Poniżej fragmenty tekstów z jubileuszowego wydawnictwa i prace, które wzięły udział w jubileuszowym konkursie.
27 STYCZNIA 2021 - 28 LUTEGO 2021

Kolaże w witrynach w Zduńskiej Woli

"kolażysz to?" to wystawa prac Magdaleny Rzeźniczak i Katarzyny Kaczyńskiej, którą będzie można oglądać od 27 I do 28 II w zewnętrznych witrynach wokół ratusza w Zduńskiej Woli.
21 STYCZNIA 2021 - 28 LUTEGO 2021

Janek i Rodzina w Teatrze Powszechnym

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na kolejne przedstawienia online - „Rodzinę” w reżyserii Wojciecha Malajkata i „Janka, króla przeprowadzek” reżyserii Ewy Pilawskiej i Andrzeja Jakubasa (9. premiera w cyklu "Dziecko w sytuacji"). Trwają też przygotowania do kolejnych spektakli.
1 LUTEGO 2021 - 27 LUTEGO 2021

Lutowe Twórcze warsztaty w Fabryce Sztuki

Fabryka Sztuki zaprasza do udziału w Lutowych Twórczych Warsztatach  odbywających się online. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. W programie m.in.: warsztaty sztuki performance, teatralne rewolucje, krav maga i warsztaty kulinarne. Są też warsztaty dla obcokrajowców i zajęcia tłumaczone na j.migowy. 
21 STYCZNIA 2021 - 22 LUTEGO 2021

Konkurs fotograficzny w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych życzy wszystkim babciom i dziadkom zdrowia i pogody ducha. Z okazji ich święta zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.  Zachęca do wykonania artystycznego portretu babci lub dziadka.