Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
9 LIPCA 2021 - 31 SIERPNIA 2021

"Korowód" Dwurnika

Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na wystawę "Korowód. Edward Dwurnik i widma historii". Otwarcie 9 VII o godz. 18. Ekspozycja konfrontuje nas z kulturowymi kliszami, narodowymi symbolami i polską pamięcią zbiorową.
W czerwcu 2021 r. minęło 10 lat od odsłonięcia pierwszej rzeźby w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach. Pierwszy plener rzeźbiarski, otwierający park, odbył się w maju 2011 roku, a w kolejnym miesiącu można już było podziwiać dzieła artystów z Mołdawii, Szwecji, Meksyku, Włoch i Polski.
Łukasz Konieczny - z urodzenia łodzianin, z wyboru śpiewak operowy. Głos – bas. Charakter – aktywny, pilny, dynamiczny i skromny. Zawód szlifował w Polsce i w Niemczech. Na jego repertuar składa się ponad pięćdziesiąt ról operowych. Płyta z jego udziałem została nominowana do Fryderyków w kategorii: „Album Roku – Muzyka Oratoryjna i Operowa”. Wkrótce usłyszymy go w Łodzi.
23 CZERWCA 2021 - 23 CZERWCA 2021 / 30 CZERWCA 2021 - 30 CZERWCA 2021

Pikniki rodzinne w regionie

Pikniki rodzinne, organizowane w województwie łódzkim, odbędą się w dniach 23-30 VI w czterech miejscowościach: Zdunach, Zelowie, Tuszynie i Boguszycach.
„Edward drugi” to tytuł najnowszej premiery Teatru Nowego. Spektakl wyreżyserował Waldemar Śmigasiewicz. W roli tytułowej gościnnie wystąpi Piotr Cyrwus.
Nazywany "koroną rosyjskiego baletu" The Royal Moscow Ballet ponownie odwiedzi Polskę. Rosyjscy tancerze odwiedzą siedem miast, w tym Łódź. W Klubie Wytwórnia zaprezentują "Jezioro łabędzie". Spektakl odbędzie się 1 II 2022 r.
RECENZJA. Przedstawienie „Kto nie ma nic, ten może wszystko” powstało w ramach projektu „Nowy i Młodzi”, realizowanego przy współpracy Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zamysłem twórców (czwórki młodych reżyserów) było przybliżenie kilku łódzkich historii i „herstorii”. Pisze Paulina Ilska.
25 CZERWCA 2021 - 22 SIERPNIA 2021 / 27 CZERWCA 2021

Szyryk o pięknie życia

Otwarcie kolejnej wystawy w ramach Fotofestiwalu. Tym razem obejrzymy fotografie Marka Szyryka. Wernisaż w OPS 25 VI o godz. 19. Spotkanie z artystą 27 VI o godz. 12.
26 CZERWCA 2021 - 27 CZERWCA 2021

Kostium teatralny - warsztaty Chorei

Teatr Chorea przeprowadzi cykl trzynastu eksperckich szkoleń i warsztatów pod hasłem Laboratorium Kreatywnego Działania III. Zajęcia przeznaczone są dla: pedagogów, edukatorów, animatorów kultury, młodzieży, seniorów, osoby niezależnie działających w kulturze i pasjonatów. W ostatnim tygodniu czerwca odbędą się warsztaty kostiumograficzne.
W ramach festiwalu Geyer Music Factory 9 VII na dziedzińcu Białej Fabryki wystąpi Grohman Orchestra. Przedstawi projekt "Kochajmy", zrealizowany z Krzysztofem Herdzinem.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.