Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W maju 2022 r. na dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa odtworzono monumentalną ceglaną kompozycję autorstwa Antoniego Starczewskiego, przygotowaną oryginalnie dla przestrzeni wystawienniczych Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. Zrobiono to z zachowaniem rytmów stworzonych przez autora.
3 CZERWCA 2022 - 12 CZERWCA 2022 / 24 CZERWCA 2022 - 1 LIPCA 2022

Street art w Fuzji

Miejska ekologia, społeczna odpowiedzialność i ważne nazwiska street artu. Wakacyjny cykl wydarzeń w łódzkiej Fuzji otworzą dwie wystawy sztuki miejskiej przygotowane przez Fundację Urban Forms we współpracy z Egonem Fietke i Carne. Wernisaż pierwszej ekspozycji już 3 VI.
Podczas tegorocznej edycji Studenckiej Wiosny Teatralnej w Lublinie (18–21 maja) spektakl dyplomowy studentów Katedry Musicalu Akademii Muzycznej w Łodzi zdobył dwie nagrody.
Teatr Pinokio zaprasza 28 V na premierę spektaklu według książki Astrid Lindgren.
21 MAJA 2022 - 3 CZERWCA 2022 / 21 MAJA 2022 - 21 MAJA 2022

VIII Łódzkie Senioralia

21 V prezydent miasta Łodzi przekaże seniorom klucze do bram miasta i dokona oficjalnego otwarcia Łódzkich Senioraliów (potrwają do 3 VI). Gwiazdą tegorocznej inauguracji będzie Stanisława Celińska. Koncert artystki poprzedzą występy wokalne, taneczne i kabaretowe.
Niedawno ukazał się drugi numer drukowanej wersji półrocznika "Kalejdoskop Kultury", wydawanego przez Łódzki Dom Kultury, a współfinansowanego przez Uniwersytet Łódzki, Szkołę Filmową w Łodzi i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi (merytoryczna współpraca - Muzeum Sztuki w Łodzi). Premiera - 31 V.
RECENZJA. Organizatorzy Łódź Design Festival już dość dawno temu odeszli od prezentowania pięknych przedmiotów na rzecz promowania twórczości, która próbuje rozwiązywać problemy, jakimi projektanci obiektów użytkowych zwykle się nie zajmują. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Za najlepszy spektakl XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych uznano "Odlot" - sztukę Zenona Fajfera w reżyserii Anny Augustynowicz (Teatr Współczesny w Szczecinie).
Zakończył się 40. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi, organizowany przez Szkołę Filmową w Łodzi. Grand Prix zdobył łódzki spektakl dyplomowy "Mary Page Marlowe" w reżyserii Adama Orzechowskiego.
Za nami 40. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W jego trakcie studenci aktorstwa z całego kraju dwoili się i troili, aby podczas spektakli dyplomowych zaprezentować swój kunszt aktorski, muzyczny i taneczny.