Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Teatr Pinokio ogłosił swoje plany na sezon artystyczny 2021/22. W planach m.in. "Opowieści z Narnii" i "Mały Książę".
Piotrkowska – najpiękniejsza ulica Łodzi i najdłuższy pasaż handlowy Europy - pełna butików, concept storów, pracowni projektantów mody. Piotrkowska, przy której można podziwiać witryny eksponujące projekty najmodniejszych projektantów i mieć możliwość odwiedzania sklepów branży fashion – to cel projektu „Moda na Łódź”, zainaugurowanego w OFF Piotrkowska Center.
Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od zapomnienia" 21 X organizuje koncert "Czy mnie jeszcze pamiętasz?". Wydarzenie jest poświęcone pamięci Franciszka Walickiego - ojca polskiego bigbitu i rock'n'rolla. 


1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 13 PAŹDZIERNIKA 2021

Przytrzymać czas

"Przytrzymać czas" - tak zatytułowana wystawa zostanie otwarta w Muzeum Książki Artystycznej 1 X o godz. 18. Weźmie w niej udział sześć artystek.
14 PAŹDZIERNIKA 2021

Koncert Olka Grotowskiego w ŁDK

Już 14 X o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się koncert legendy nurtu piosenki studenckiej. Olek Grotowski przez wiele lat był mocno związany z Łodzią i łódzkim przeglądem Yapa.
8 KWIETNIA 2022 - 10 KWIETNIA 2022

Marillion w Łodzi

Zespół Marillion po sukcesie artystycznym i frekwencyjnym dwóch poprzednich Marillion Weekends, które odbyły się w naszym kraju w 2017 i 2019 roku, ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów w Polsce. I znów wybór padł na Łódź. Marillion Weekend Poland odbędzie się zatem w Klubie Wytwórnia w dniach 8-10 IV 2022 roku.

29 WRZEŚNIA 2021 - 3 PAŹDZIERNIKA 2021

4. Festiwal Eksploracji Miejskiej

Piętnaście wydarzeń, prelekcje, spacery, spotkania, w roli prelegentów społecznicy, przewodnicy miejscy oraz tzw. “zajawkowicze”. Tak wygląda program czwartej edycji ogólnopolskiego Festiwalu Eksploracji Miejskiej, który rozpocznie się 29 IX w Łodzi. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem: "Miasto nieoczywiste".
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 31 PAŹDZIERNIKA 2021

Seniorzy malują pory roku

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Cztery pory roku”. Wernisaż 1 X o godz. 14 (wejście od ul. 3 Maja – piwnice).
Projekt „Fortepiany Wolności” w bieżącym roku pojawia się w zaskakujących miejscach. Poprzedniego koncertu, odbywającego się przy retkińskich tężniach, wysłuchało blisko pięćset osób. 26 IX w tym samym miejscu Kuba Sokołowski wykona utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.
RECENZJA. Twórczości tych ośmiorga artystów nie łączy nic poza tym, że jest efektem „głodu malarstwa”, mierzenia się z jego materią, poszukiwania jego granic i prób dostosowania starej techniki do nowych czasów. Ale na wystawie „Hunger of Painting” zdarzają się i takie zestawienia prac, które sugerują dialog między nimi. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.