Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
26 PAŹDZIERNIKA 2024

Soundedit i nowa fala

Francuska grupa Nouvelle Vague wystąpi drugiego dnia 16. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Klubie Wytwórnia. 26 października odbędzie się również koncert z okazji 51. rocznicy wydania kultowej płyty „Band On The Run” grupy The Wings.
29 CZERWCA 2024 - 30 CZERWCA 2024

Festiwal saski

Muzeum Pałac Saski w Kutnie zaprasza na dwudniowe wydarzenie pod nazwą „Festiwal Saski „Król i Jego poddani”. Będzie trwał 29 i 30 VI. Festiwalowe atrakcje są bezpłatne.
RECENZJA. Za temat programu głównego 23. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi obrano „uwalnianie”, rozumiane na różne sposoby: jako zerwanie ze stereotypami, kliszami, narzuconym stylem życia czy estetyką, wydobywaniem się z opresji, z historycznych zaprzeszłości, z kulturowego ucisku, a wreszcie – jako radzenie sobie z traumą. W bogatym programie wystaw są zatem i takie, w których fotografia, ale i praca ze zdjęciami pełni funkcję terapeutyczną. Bo sztuka odgrywa i taką rolę. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim wzbogaciło się o obraz „Kobieta w kapeluszu” namalowany przez Stefana Justa. To już 54. obiekt muzealny malarza w kolekcji tomaszowskiego muzeum. Artysta zmarły w 1977 roku, po zakończeniu II wojny światowej wędrował wraz etnografami po ziemi łódzkiej. Efektem spotkań z mieszkańcami wsi są portrety wiejskich kobiet i chłopów w strojach ludowych.
Już po raz 25. w czasie wakacji można odbywać muzyczne podróże po najciekawszych zakątkach województwa łódzkiego i najbardziej fascynujących kierunkach w muzyce rożnych epok i stylów.
1 STYCZNIA 1970

Sztuka jak balsam

Do 28 czerwca można oglądać wystawę prac towarzyszącą XXV edycji Przeglądu Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych „Sztuka jak Balsam”. Wystawa jest dostępna w holu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
26 CZERWCA 2024

O pięknej księżniczce

Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza 26 VI o godz. 17.00 na wykład z „La Bella Principessa Leonarda Da Vinci”. Wykład wygłosi historyk sztuki i literatury Katarzyna Woźniak. Autorstwo obrazu wciąż wzbudza kontrowersje wśród badaczy. W tej historii jest także wątek polski.
13 CZERWCA 2024 - 23 CZERWCA 2024

Fotofestiwal idzie w miasto

Kilkadziesiąt wystaw, wydarzeń, koncertów, pokazów filmowych i spotkań branżowych – wszystko po to, by dać uczestnikom szersze spojrzenie na krajobraz polskiej i światowej fotografii współczesnej. I by wraz z Programem Miasto wyruszyć w podróż po Łodzi.
4 LIPCA 2024 - 29 SIERPNIA 2024

17. Letnia Akademia Jazzu

Letnia Akademia Jazzu rozpocznie się 4 VII i będzie towarzyszyć miłośnikom jazzu aż do 29 VIII. Na scenie Klubu Wytwórnia pojawią się legendy polskiego i światowego jazzu oraz debiutanci.
14 CZERWCA 2024 - 23 CZERWCA 2024 / 16 CZERWCA 2024 - 16 CZERWCA 2024

Bohema. Chaos Sztuki 2

W przestrzeni wystawienniczej OFF Piotrkowska w Łodzi odbędzie się wystawa „Bohema. Chaos Sztuki 2” - 29 artystów z całej Polski zaprezentuje ponad 300 dzieł sztuki na 1000 m² powierzchni. Zobaczymy obrazy, ceramikę, kolaż, biżuterię, grafikę. Wernisaż - 14 VI o godz. 17.