Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Nagroda im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” jest najważniejszym w Polsce wyróżnieniem przyznawanym za dokonania artystyczne, naukowe oraz działalność wspierającą tradycyjną kulturę regionalną. Laureatką tegorocznej edycji została Wanda Majtyka – śpiewaczka solistka, autorka scenariuszy, reżyserka i aktorka widowisk teatru wiejskiego, instruktorka zespołów w Ożarowie, wykonawczyni ozdób z papieru.
W CMW trwa budowa nowej stałej wystawy „Miasto – Moda – Maszyna”. To trzy kondygnacje i licząca ponad 2 500 m² przestrzeń, którą wypełni blisko 400 obiektów z kolekcji muzeum. Prace nad wystawą trwające od trzech lat wkraczają właśnie w kolejny etap czyli m.in. przewożenie pierwszych obiektów oraz przygotowanie do prac aranżacyjnych. Wystawę będzie można obejrzeć już jesienią 2021 roku.
9 CZERWCA 2021 - 30 LIPCA 2021

Fotofestiwalowa wystawa w Pop-up

Galeria Pop-up Ogrodowa8 Sala B otworzy 9 VI o godz. 20 wystawę "Sustentar", we współpracy z Fotofestiwalem. Udział biorą artyści: Elisa Azevedo, Evgenia Emets, Margarida Reis Pereira, Maria Oliveira, Nuno Barroso i Sam Mountford.
12 CZERWCA 2021 - 24 LIPCA 2021 / 27 CZERWCA 2021

Fotofestiwal w ŁDK

Łódzki Dom Kultury jak co roku bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Fotografii. W Galerii Imaginarium 12 VI o godz. 18 zostanie otwarta wystawa „Światło i mrok. Fotografie Bogdana Konopki”. Kino Szpulka zaprasza natomiast 18, 19 i 22 VI na pokazy filmowe.
18 CZERWCA 2021 - 9 LIPCA 2021 / 18 CZERWCA 2021

Wystawa Gu-Tang Clan i Tope

W niezależnej Galerii Goa 18 VI o godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy "Nogami", organizowanej przez dwóch łódzkich twórców: Tope i Gu-Tang Clan. O godz. 22 - DJ set z udziałem m.in. legendy polskiej muzyki elektronicznej - DJ Mono.
25 CZERWCA 2021

Summer Sky Festival 2021

W Ogrodach Geyera będzie można wysłuchać koncertu Sympho House. W programie największe hity muzyki house w wykonaniu orkiestry symfonicznej, DJ-a oraz wokalistów.
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza uczniów szkół podstawowych kl. I -VIII z województwa łódzkiego do udziału w konkursie „Picture swój book”.
NOWE CZASOPISMO. Nadszedł moment, w którym chcemy przedstawić Radę Naukową ogólnopolskiego czasopisma "Kalejdoskop Kultury", które powstało z inicjatywy Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoły Filmowej w Łodzi oraz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych i w merytorycznym partnerstwie z Muzeum Sztuki w Łodzi. Pismo zostało afiliowane przy redakcji magazynu "Kalejdoskop", którego wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.
CALL FOR PAPERS. Przedłużamy czas na nadsyłanie propozycji artykułów do drugiego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i przy merytorycznym partnerstwie Muzeum Sztuki w Łodzi. Pismo afiliowane jest przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, wydawanym przez Łódzki Dom Kultury.
2 PAŹDZIERNIKA 2021 - 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Festiwal komiksu w październiku

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 2-3.X.2021. Dla publiczności dostępna będzie strefa targowa gromadząca wszystkich wydawców komiksu, autorów oraz kolekcjonerów. Dla fanów gier planszowych i wideo ponownie otwarte zostaną strefy wolnego grania, turnieje i interaktywne stoiska. Twórcy polskiego komiksu spotkają się z publicznością w strefie autografów i w trakcie paneli w salach konferencyjnych.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.