Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W Łódzkiej Alei Gwiazd na ulicy Piotrkowskiej pod numerem 66 swoją gwiazdę odsłonił Jerzy Skolimowski, urodzony w Łodzi wybitny reżyser i scenarzysta, ale także muzyk, poeta i malarz. Reżyser jest setną uhonorowaną w ten sposób osobistością polskiego filmu.
Widowiskowa scenografia, bogactwo kostiumów, inscenizacyjny rozmach, szerokie orkiestrowe brzmienia i znakomici wykonawcy – wszystko po to, by na nowo opowiedzieć historię o pragnieniu nieśmiertelności i walce dobra ze złem, w której nic nie jest tak oczywiste, jak się wydaje. Już 18 V na deskach Teatru Muzycznego zagości „Dracula” – musical skomponowany przez Jakuba Lubowicza, z librettem i w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.
od 15 MAJA 2024 / 19 LIPCA 2024

15. Geyer Music Factory

Podczas jubileuszowej edycji festiwalu na dziedzińcu Białej Fabryki zagrają: Grohman Orchestra & Bartek Grzanek, Dorota Miśkiewicz, Atom String Quartet i Motion Trio. Usłyszymy muzykę filmową, brzmienia latynoskie oraz klasyczne i nowoczesne wykonania inspirowane dźwiękami z różnych zakątków świata. Sprzedaż biletów rusza 15 V.
Centralne Muzeum Włókiennictwa wraz Łódzkim Parkiem Kultury Miejskiej, Pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz podziemna trasa turystyczna licząca sobie około 100 metrów do krypt w podziemiach katedry w Łowiczu, to atrakcje turystyczne związane z kulturą i zabytkami województwa łódzkiego, które mają szansę trafić na listę Cudów Polski 2024 w plebiscycie National Geographic Traveler. O laury zwycięstwa stara się 48 polskich miejsc, obszarów i obiektów.
18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Tego dnia placówki otwierają się dla zwiedzających w nietypowych godzinach i przygotowują na ten dzień rozmaite atrakcje. Prezentujemy propozycje niektórych placówek w województwie łódzkim.
do 14 CZERWCA 2024

Konkurs - sztuka abstrakcyjna

Stowarzyszenie LAAF organizuje drugi Lodz Abstract Art Festival. Do 14 VI trwa nabór do konkursu - wybrane dzieła sztuki abstrakcyjnej, wykonane w różnych technikach i przy pomocy różnych mediów, zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.
od 21 MAJA 2024

Nowa książka Barysa

Nakładem Wydawnictwa Literackiego 22 V ukaże się kolejna książka Łukasza Barysa pt. „Małe pająki”. 21 V o godz. 18 w Domu Literatury odbędzie się spotkanie z autorem wokół tej książki.
17 MAJA 2024 - 5 CZERWCA 2024

Artyści o zmianach klimatycznych

Galeria W Y zaprasza na zbiorową wystawę prac pt. "Góra lodowa". Wernisaż: 17 V w godz. 19–22. Podczas otwarcia wystawy odbędzie się performance Aleki Polis „Ja człowiek”.
23 MAJA 2024 - 18 SIERPNIA 2024

Fenomen polskiego kilimu

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy „Fenomen polskiego kilimu”, które odbędzie się 23 V o godz. 18.
Księgarni PWN (ul. Więckowskiego 13) 15 V o godz. 18 odbędzie się premiera nowego kryminału Wydawnictwa Kusiński autorstwa Marcina Andrzejewskiego. Rozmowę z autorem poprowadzi Grzegorz Wysocki, fragmenty książki przeczyta Maciej Piotrowski.