Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
4 PAŹDZIERNIKA 2022 - 17 PAŹDZIERNIKA 2022

Portret intymny

Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana zaprasza na wystawę Damiana Gajewskiego  "Intimité du portrait". Wernisaż 4 X o godz. 18.30.
8 PAŹDZIERNIKA 2022 - 8 PAŹDZIERNIKA 2022

Festiwal Spadającego Liścia II

Łódzka Fundacja ARTernatywa, która działa od stycznia 2020 roku i zajmuje się nieformalną edukacją artystyczno-kulturalną, 8 X od godz. 12 zaprasza na Festiwal Spadającego Liścia II do parku im. Skrzywana w Łodzi.
7 PAŹDZIERNIKA 2022 - 28 PAŹDZIERNIKA 2022

Dialog Janusza Kokota z pastelami

BWA w Sieradzu zaprasza na wystawę malarstwa Janusza Kokota "Dialog". Artysta tworzy techniką pasteli olejnych. Otwarcie 7 X o godz. 18.
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Składanie ofert do 4 XI, przewidywany termin rozpatrzenia - 31 I 2023 roku
od 30 WRZEŚNIA 2022 / 30 WRZEŚNIA 2022

Koncert symfoniczny i wystawa

Filharmoniczny piątek to kolejna sposobność do obcowania ze sztuką wiolinistyczną najwyższej próby. Dzieła epoki romantyzmu wykona Maciej Łabecki, na co dzień koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ oraz wykładowca klasy skrzypiec łódzkiej Akademii Muzycznej.
7 PAŹDZIERNIKA 2022 / 8 PAŹDZIERNIKA 2022

Oksana Zabużko w Łodzi

Wybitna ukraińska pisarka, poetka, której czołowe powieści uznawane są za największe sukcesy wydawnicze w historii niezależnej Ukrainy, główna ambasadorka „ukraińskości” na Zachodzie będzie przez dwa dni gościć w Łodzi. У п’ятницю (7 жовтня) розпочинається низка заходів, пов’язаних із приїздом до Лодзя Оксани Забужко – видатної української письменниці та поетеси.
Wystawa stała "Miasto-Moda-Maszyna" w CMWŁ została uhonorowana Sybillą – najbardziej prestiżową nagrodą w polskim świecie muzealnym. Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów od ponad 40 lat nagradza i upowszechnia najwybitniejsze osiągnięcia ze wszystkich obszarów działalności muzealnej.
Projekt badawczy "Awangardowe muzeum", zrealizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi, został nagrodzony przez jury 42. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2021, czyli najważniejszym laurem w polskim muzealnictwie.
Archiwa społeczne są fenomenem współczesnej kultury. Prowadzą je fundacje i stowarzyszenia, samorządowe instytucje kultury, głównie biblioteki, ale też osoby prywatne. – Początkiem archiwów jest pasja i zaciekawienie, chęć odkrywania nieznanych szerzej fragmentów historii – mówi Katarzyna Ziętal, dyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej.
Zakończył się tegoroczny, 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Oto wyniki konkursów.