Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
22 WRZEŚNIA 2021 - 17 PAŹDZIERNIKA 2021 / 16 PAŹDZIERNIKA 2021

Przywracanie pamięci o polskich Żydach

Wystawa „Pełno ich nigdzie” powstała w 2017 roku we współpracy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie i Norweskiego Centrum Studiów nad Holocaustem i Mniejszościami w Oslo.
25 WRZEŚNIA 2021 - 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Kino dzieci

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. W tym roku festiwal przybliży kinematografię Flandrii i Walonii-Brukseli (Belgia). Zobaczymy najciekawsze współczesne produkcje z tego regionu. Po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej - poza pokazami w salach kinowych część filmów dostępna będzie także online!
Dwa miesiące ciężkiej pracy i nagle, pięć czy 10 dni przed premierą, gdy wszystko jest już gotowe, przedstawienie zostaje odwołane… Aktorzy to odchorowują. W kolejnym terminie trzeba wykrzesać z siebie nową energię – mówi Jakub Szydłowski, reżyser „Pretty Woman”. Premiera 25 września 2021 roku.
Do 15 października można wysyłać zgłoszenia krótkometrażowych animacji poklatkowych do ANIMARKT Pitching 2021. 15 finalistów otrzyma szansę na zaprezentowanie swojego projektu podczas ANIMARKT Stop Motion Forum – jedynego na świecie wydarzenia skierowanego do branży animacji poklatkowej. Do wygrania są m.in. pieniądze na produkcje filmu, voucher na wykorzystanie studia i zaplecza do produkcji oraz akredytacja branżowa na targi Mifa 2022 w Annecy.
24 WRZEŚNIA 2021 - 26 WRZEŚNIA 2021

Sztuka światła - LMF 2021

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival wraca na otwartą przestrzeń – w dniach 24–26 IX pod hasłem „Połączenia”. Budynki, parki i place Łodzi zostaną rozświetlone przez projekcje i iluminacje tworzone przez międzynarodowych artystów. Teren festiwalowy obejmie Śródmieście. Część atrakcji będzie relacjonowana online.
Wybitna aktorka odsłoniła 21 września 2021 roku swoją gwiazdę na Piotrkowskiej w Łodzi.
23 WRZEŚNIA 2021 - 14 LISTOPADA 2021

Zapis pandemii - grupa Frakcja

Projekt „66 dni” grupy Frakcja to dokumentacja okresu pandemii, artystyczny zapis codzienności. Punktem wyjścia był codzienny szkicownik audiowizualny publikowany w sieci (na Facebooku i Instagramie). Otwarcie wystawy w Galerii Re:Medium 23 IX o godz. 18.
do 29 WRZEŚNIA 2021 / 8 GRUDNIA 2021

Rezydencje video art - ruch / taniec

Scena Tańca Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych ogłasza otwarty nabór na rezydencję artystyczną w przestrzeni produkcji dzieła w zakresie sztuki filmowej „Video Art – Ruch / Taniec”.
21 WRZEŚNIA 2021 - 28 WRZEŚNIA 2021

Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają

Dyskusyjne Kluby Książki działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego zapraszają na spotkanie autorskie online. Tym razem zaproszono Martę Orzeszynę, Maxa Czornyja, Joannę Jagiełlo oraz Mariusza Urbanka.
26 WRZEŚNIA 2021

Nie ma nas w domu

W ramach Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w sekcji Arthouse w Ogrodach Anny pokazany zostanie dramat „Nie ma nas w domu” w reżyserii Kena Loacha. Wstęp bez rejestracji.