Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Z historii sztuki znamy przykłady artystów bez formalnego plastycznego wykształcenia, tworzących dzieła wybitne. W Łodzi to choćby Henryk Płóciennik, którego prace można właśnie oglądać w Galerii Imaginarium wraz z obrazami jego „ucznia” Krzysztofa Gocka, z którego kolekcji pochodzą niemal wszystkie prezentowane kompozycje Płóciennika. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
RECENZJA. Czym jest wspólnota? Dla każdego czymś innym. Zwłaszcza dziś, gdy jesteśmy świadkami pojawienia się bytów postludzkich lub nie-ludzkich. Mówi o tym wystawa „TransWspólnoty: wektory przemian”, czynna w Art_Inkubatorze. Pisze Klaudia Stępień-Kowalik.
7 PAŹDZIERNIKA 2022

Spektakl z Celińską

Pierwszy w ramach Jesiennych Spotkań Teatralnych w MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie spektakl to „Grace i Gloria". Przedstawienie powstało z okazji 50-lecia pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej. Wydarzenie odbędzie się 7 X o godz. 19.
Film „BEE WILD” w reżyserii Jana Hafta zdobył Grand Prix XIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, który w sobotę zakończył się w Łódzkim Domu Kultury.
14 PAŹDZIERNIKA 2022 - 16 PAŹDZIERNIKA 2022

Zielona niepodległość - Igrzyska Wolności

9. Igrzyska Wolności odbędą się w dniach 14–16 X w EC1 w Łodzi pod hasłem „Zielona niepodległość”. Wszystkie wydarzenia transmitowane będą również online na stronie internetowej i na Facebooku – za darmo i bez konieczności rejestracji.
15 PAŹDZIERNIKA 2022 - 10 LISTOPADA 2022

Portret poraniony Michała Wasiaka

"Portret - deformacje" - wystawa malarstwa i grafiki Michała Wasiaka zostanie otwarta 15 X o godz. 18 w Galerii Art Hub. W centrum zainteresowania młodego artysty jest człowiek, a sposób jego prezentacji jest zaskakujący.
1 PAŹDZIERNIKA 2022 - 31 PAŹDZIERNIKA 2022

Wewnętrzny świat - fotografia Sissel Annett

Galeria Pop up Ogrodowa8 zaprasza na wystawę "Emocjonalna alchemia" norweskiej fotografki Sissel Annett. To podróż w jej wewnętrzny świat, inne wymiary rzeczywistości, przeszłość i przyszłość. Otwarcie 1 X o godz. 18.
22 WRZEŚNIA 2022 - 19 PAŹDZIERNIKA 2022

Szlakiem Konopnickiej

W dniach 22 IX – 19 X w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa  Piłsudskiego w Łodzi prezentowana jest wystawa „Tędy i owędy: podróże po ziemi łódzkiej szlakiem Marii Konopnickiej”. Ekspozycja powstała z okazji Roku Konopnickiej, uchwalonego w 180. rocznicę urodzin pisarki.
Łódzkie studyjne kino Bodo, działające od 2014 roku, zostanie zamknięte 19 listopada 2022 roku. Jednak do tego dnia wciąż zaprasza na seanse.
23 WRZEŚNIA 2022 - 13 LISTOPADA 2022

Siedem etapów życia kobiety

Na wystawie „Siedem etapów życia kobiety. Malarstwo polskich artystek” w Galerii Willa zobaczymy prace siedmiu malarek należących do grona najoryginalniejszych i najciekawszych współczesnych polskich twórczyń: Martyny Czech, Karoliny Jabłońskiej, Katarzyny Karpowicz, Agaty Kus, Doroty Kuźnik, Magdaleny Moskwy i Agaty Słowak. Wernisaż 23 IX o godz. 18.