Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych rozpocznie się w Teatrze Powszechnym 2 X i potrwa do 28 X. To jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów rusza 21 IX o godz. 13 – w kasie teatru, online i w biletomacie.
24 WRZEŚNIA 2021 - 30 PAŹDZIERNIKA 2021

Fotografie Michała Adamskiego

Galeria Ogrodowa8 zaprasza na wystawę fotografii dokumentalnej Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”. Projekt ten jest opowieścią o obecnej kondycji świata, manipulacji, obojętności i naiwności ludzi. Wernisaż 24 IX o godz. 18. Rozmowę z autorem poprowadzi kurator Filip Ćwik.
do 31 PAŹDZIERNIKA 2021 / 8 LISTOPADA 2021 - 15 LISTOPADA 2021

ZaPolska pod lupą

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza uczniów szkół średnich z woj. łódzkiego do udziału w konkursie na inscenizację fragmentu dzieła autorki „Być jak Zapolska”. Zadaniem uczestnika jest wybór dowolnego fragmentu tekstu Gabrieli Zapolskiej, przygotowanie na jego podstawie inscenizacji, nagranie jej i przesłanie filmu do organizatora konkursu. 
Zespół Dead Can Dance wyrusza w nową trasę koncertową „Europa – 2022”. Brendan Perry i Lisa Gerrard wraz zespołem powrócą do Polski po trzech latach. Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 5 V 2022 roku.
16 WRZEŚNIA 2021 - 18 PAŹDZIERNIKA 2021

Apartament Pągowskiego

Projekt Andel’s Art realizowany jest w designerskich wnętrzach hotelu Vienna House Andel’s Łódź - w przestrzeni budynku prezentowane są dzieła najlepszych polskich artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki. Hotel właśnie uhonorował plakacistę Andrzeja Pągowskiego dedykowanym mu apartamentem w hotelu.
24 WRZEŚNIA 2021 - 26 STYCZNIA 2022

Ziemia jest płaska?

"Ziemia znów jest płaska" to tytuł wystawy w ms1. Otwarcie 24 IX o godz. 18. Płaska ziemia – traktowana jako metafora, eksperyment myślowy i historyczny mit – stanie się w tym projekcie punktem wyjścia do refleksji na temat zmieniającej się roli nauki i komunikacji we współczesnym świecie.
Andrzej Sznajder, dziennikarz, eseista i pisarz, publikujący na łamach "Kalejdoskopu" interesujące materiały o historii regionu, wydał książkę poświęconą austriackiemu humaniście i tłumaczowi - Franciszkowi Teodorowi Csokorowi. Zapraszamy na łódzką premierę publikacji "Polskimi śladami Franciszka Teodora Csokora".
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 10 PAŹDZIERNIKA 2021

Festiwal Kropka+Kreska

Trzecia edycja Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA odbędzie się pod hasłem "Misja Kosmos" w Fabryce Sztuki w Łodzi w dniach 1-10 X.
17 WRZEŚNIA 2021 - 9 LISTOPADA 2021

Zdjęcia przyrody

Galeria Zewnętrzna Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego przy ŁDK zaprasza na wystawę "Niezwykłości natury województwa łódzkiego. W obiektywach fotografów Okręgu Łódzkiego Polskiego Związku Fotografów Przyrody" - otwarcie 17 IX o godz. 18.
Kultura to nie tylko spektakle czy koncerty. To również szeroko rozumiane zaplecze. Dziś możemy zamówić bilet na dowolne wydarzenie w każdym teatrze, kinie, klubie czy filharmonii, siedząc w domowym fotelu. A ktoś ten proces obsługuje i nadzoruje. Jak to jest prowadzić stabilną firmę, a jednocześnie samemu być artystą? O tym rozmawiamy z Michałem „Olkiem” Olkowskim, dyrektorem popularnej bileterii – serwisu Bilety24.pl.