Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Czytelny i funkcjonalny repertuar, przestrzeń atrakcyjnej prezentacji zespołu i spektakli online. Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w kolejny rok wchodzi z nową stroną internetową i z nowym pomysłem na siebie. – Pod hasłem „Nowy! od nowa” kryje się wiele zmian, które sukcesywnie będziemy wprowadzać – zapowiada Krzysztof Dudek, dyrektor teatru.
Zaczeły sie próby do marcowej premiery Teatru Muzycznego w Łodzi. Długo wyczekiwany musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego wchodzi w fazę realizacji. Premiera 20 marca.
do 31 STYCZNIA 2021

Nabór na stypendia artystyczne

Wnioski na stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi można składać do 31 I 2021 r. w Wydziale Kultury UMŁ. Warunkiem jest nieukończony 35. rok życia.
FELIETON. Zdaje się, że ostatnio strasznie marudziłem nad jedną książką wydaną przez Uniwersytet Łódzki. W ramach szczerego zadośćuczynienia chciałbym wyśpiewać hymn na cześć wydanego przezeń zbioru „Budzi się Łódź… Obrazy miasta w literaturze do 1939 roku”, pracy pod redakcją K. Badowskiej, T. Cieślaka, K. Pietrych, P. Pietrycha i K. Radziszewskiej. Pisze Maciej Cholewiński. 
od 21 STYCZNIA 2021

Kolekcja MGSŁ online

W czwartek 21 I 2021 rusza nowy projekt online Miejskiej Galerii Sztuki (na Facebooku), który przybliży szerokiej publiczności prace malarskie ze zbiorów MGSŁ. Cykl nagrań „O kolekcji subiektywnie” pozwoli na przypomnienie wielu interesujących dzieł sztuki, zgłębienie ich historii oraz poznanie inspirujących autorów.
Setki godzin pracy, 120 zabytkowych elementów przeniesionych na nowe płótna, sprowadzane z zagranicy materiały i dbałość o niedostrzegalne na pierwszy rzut oka detale – po ponad roku intensywnych prac renowacyjnych w Pracowni Konserwacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi historyczny sztandar Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew Łódź trafił z powrotem do siedziby klubu.
od 16 STYCZNIA 2021

10 lat Centrum Dialogu

W 2021 roku łódzkie Centrum Dialogu świętuje 10 urodziny. Z tej okazji w Bibliotece Centrum Dialogu pojawi się nowa książka "Życie pełne barw" Anneette Libeskind Berkovits oraz powstanie instalacja inspirowana wierszem "Marzenie" Abramka Koplowicza.
od 15 STYCZNIA 2021

Prząśniczka na klatce schodowej

Kojarzoną z Łodzią „Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki w jazzową szatę ubrał gitarzysta i kompozytor Wojciech Lipiński. Utwór znalazł się na płycie „3po3”, a jej promocji towarzyszy teledysk nagrany na ulicach Łodzi - jego premiera odbędzie się 15 I w internecie.
Pod taką nazwą Radio Łódź uruchomiło z początkiem stycznia nową antenę. Drugi program łódzkiej rozgłośni Polskiego Radia ma charakter kulturalno-muzyczny. Nadawany jest w systemie DAB+, czyli w formacie cyfrowym, ale transmitowanym z nadajnika, a nie tylko przez Internet.
TEATR. Gabriel Gietzky, aktor, lalkarz, reżyser, został pełniącym obowiązki dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi po tym jak Rafał Sabara, przebywający na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, zrezygnował ze stanowiska.