Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
od 16 MARCA 2021

Autoportret w kwadracie

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na VI edycję Międzynarodowej Otwartej Wystawy „Autoportret w kwadracie”, dostępnej od 17 III od godz. 12. Wystawę poprzedzi wirtualne otwarcie 16 III o godz. 18:30 na kanale YouTube i Facebook ŁTF.
RECENZJA. W dużej przestrzeni efekt przeskalowania rzeczywistych przedmiotów byłby jeszcze lepszy – widziane z daleka obiekty Marii Stangret miałyby naturalną wielkość i dopiero wraz ze zbliżaniem się do nich rosłaby skala. Ale gdy w zamian mamy intymność, niech to ona nas cieszy. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Gośćmi Igrzysk Wolności 2021 będą Yuval Noah Harari oraz Frans de Waal, którzy wystąpią w dyskusji o empatii, kryzysie ekologicznym i wyzwaniach dla przyszłości ludzkości.
RECENZJA. Obie jednoaktówki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tej grupy widzów, którzy na równi z doznaniami czysto muzycznymi stawiają wrażenia wynikające z gry aktorskiej, a opera jest dla nich przede wszystkim teatrem. Wskazuje to kierunek rozwoju gatunku, jakim jest opera. O „Trouble in Tahiti” i „Głosie ludzkim” w reżyserii Michała Znanieckiego pisze Magdalena Sasin.
od 19 MARCA 2021

Bajka Zjajka dla maluchów

„Bajka Zjajka” to spektakl, na który Teatr Pinokio zaprasza najmłodszych widzów (kategoria wiekowa: 2+) w towarzystwie dorosłych opiekunów, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom pierwsze doświadczenie teatralne. Sztuka jest zaskakująca jak jajko z niespodzianką.
FELIETON.Jak ważnym twórcą dla polskiego komiksu był autor „Tytusa, Romka i A’Tomka”, nie trzeba pisać. Wie to kilka pokoleń Polaków wychowanych na przygodach dwóch młodzieńców i uczłowieczanego na wiele sposobów szympansa. Pisze Piotr Kasiński.
Wydział Kultury UMŁ przyznał w marcu w sumie 100 tys. zł na 14 projektów w ramach tzw. Małych Grantów.
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przygotował ofertę warsztatów teatralnych dla przedszkoli. To krok w stronę wychodzenia z trybu online do rzeczywistych spotkań.
O koncertach, podczas których hiszpańscy i włoscy punkowcy atakowali go za noszone mundury różnych służb, niedawnym koncercie z kompozycjami orkiestry Henryka Debicha i muzyką, która trafiła do gry „Cyberpunkt 2077” z Grzegorzem Fajngoldem (Fagotem) rozmawia Eliza Gaust.
do 30 KWIETNIA 2021

Portrety nieznajomych

Jej inspiracją są ludzie, przechodnie na ulicach, goniący za jakimś celem w różne strony. W Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli można oglądać wystawę prac Oliwii Stęsickiej.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.