VII Łódzkie Senioralia | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

VII Łódzkie Senioralia

15 V startuje siódma edycja Łódzkich Senioraliów – to dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów, organizowanych przez miasto we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. W tym roku seniorzy mogą wziąć udział w ponad 200 wydarzeniach odbywających się w plenerze oraz w sieci.
Na inaugurację 15 V zaplanowano wydarzenie sportowo-rekreacyjne w plenerze z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. W trosce o zdrowie i kondycję seniorów Urząd Miasta Łodzi w współpracy z Centrami Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz MOSIR w Łodzi zorganizuje leśny marsz nordic walking połączony z grą terenową.

Entuzjaści ruchu na świeżym powietrzu będą mogli wybierać spośród licznych propozycji spacerów, ćwiczeń, wycieczek rowerowych a nawet warsztatów artystycznych w plenerze. Domatorzy również znajdą coś dla siebie, ponieważ zaproponowana zostanie szeroka oferta spotkań i transmisji online dla seniorów, które mogą przybierać różne formy: wykładów, warsztatów, lekcji pokazowych, zajęć sportowych, spotkań tematycznych, spektakli, koncertów i wielu innych. Powyższe wydarzenia przybiorą Ukoronowaniem tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów 29 V będzie koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który będzie transmitowany na żywo w mediach społecznościowych.

Wszelkie informacje o Łódzkich Senioraliach będą dostępne na stronie www.uml.lodz.pl/seniorzy. Transmisje wydarzeń online będą udostępniane na profilu Seniorzy w Łodzi: www.facebook.com/SeniorzywLodzi

W trakcie trwania „Łódzkich Senioraliów” osoby posiadające Miejską Kartę Seniora będą mogły podróżować bezpłatnie komunikacją miejską na terenie miasta.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.