Film | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
SERIALE. Czego laik może się dowiedzieć z seriali kryminalnych o metodach prowadzenia śledztw? Kto rozwiązuje najtrudniejsze zagadki i radzi sobie z najperfidniejszymi przestępcami? Ile seriali – tyle punktów widzenia.  O "Sherlocku", "Mentaliście", "Magii kłamstw", "CSI" i "Ultraviolecie" pisze Paulina Ilska. 
Z powodu trudności z finansowaniem inwestycji Narodowe Centrum Kultury Filmowej będzie powstawało etapami. Po dwóch nieudanych przetargach przebudowę wybranych przestrzeni NCKF powierzono z wolnej ręki łódzkiej firmie Pagma-Bud. Jej zadaniem jest stworzenie wystawy stałej „Kino Polonia” oraz części obiektu dedykowanej edukacji filmowej. Wartość prac wyniesie blisko 19 mln zł, czas wykonania – rok.
SERIAL. Trzeba przyznać, że wyjątkowo sprawnie został nakreślony scenariuszowy etap „punktu beznadziei” (opowieść tę napisał Alex Pina). Przynosi on koniec wiary bohaterów w bajkę, że można bezkarnie bawić się w Robin Hooda i wygrywać z systemem, nie ponosząc poważnych konsekwencji . O czwartym sezonie serialu „Dom z papieru” pisze Paulina Ilska.
WYWIAD. Robienie filmów jest jak striptease emocjonalny. Zdejmuję z siebie koszulę, spodnie, a później nawet majtki i… stoję ubrany jedynie w film. Moja robota się dokonała. Koniec kropka. Poszło w świat  i teraz radźcie sobie sami. Z Janem Jakubem Kolskim rozmawia Bogdan Sobieszek. 
FELIETON. Wszyscy podsumowali już dekadę, prawie wszyscy  – niech i mnie zatem będzie wolno wybrać jeżeli nie  najlepszy, to na pewno jeden z najlepszych tytułów  ostatnich dziesięciu lat. Pisze Łukasz Maciejewski. 
FELIETON. Gdy pierwsza ekscytacja ustąpiła miejsca znużeniu, świat kultury przeszedł  na poziom meta. Zwolniony od opieki  nad interesariuszami i organizowania  odwołanych przez rząd imprez, wziął się za  nudne sprawy pisania zarządzeń i opracowywania strategii. Pisze Rafał Syska.
SERIAL. Nietoperze mają ostatnio kiepską prasę*, ale nie zapominajmy, że szum skrzydeł nietoperza nad metropolią może oznaczać pomoc i ocalenie. Można w to wątpić, można wyśmiewać, ale warto obejrzeć serial „Gotham”. Jego piąty sezon jest już dostępny na platformie Netflix. Pisze Paulina Ilska.
Najlepsze filmy dokumentalne, wspaniali reżyserzy, m.in. Andrzej Barański, Piotr Szulkin, Jacek Bławut, Bogdan Dziworski i Roman Dębski, produkcje nagradzane i cenione przez widzów, filmy, które zyskały status kultowych, ale i ciekawostki z archiwum WFO - to akcja „Nie możesz pójść do kina? Kino przyjdzie do Ciebie”.
Studenci Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi realizują film dokumentalny o życiu Polaków w obliczu pandemii koronawirusa. Każdy może się włączyć w ich działania i przesłać nakręcony przez siebie materiał.
FELIETON. W dniu, w którym ogłoszono odwołanie w Polsce imprez, wrzuciłem na Facebooka swój dwutygodniowy kalendarz. Nie chodziło mi o popis (ile imprez tracę i ile kasy przy okazji), tylko o wskazanie, jak intensywne jest nasze życie, jak wiele się dzieje i jak bardzo nie jesteśmy przygotowani do ciszy, do zamknięcia. Dzisiaj ten niedawny przecież post wydaje mi się wzruszająco naiwny - pisze Łukasz Maciejewski.