Film | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Choć mijający rok uznany został za wyjątkowo udany dla budowania wizerunku Łodzi filmowej, miasto nie zamierza zwiększyć skromnego funduszu przeznaczonego na dofinansowanie produkcji filmowych.
Po 12 latach działalności słynny łódzki zespół Cool Kids of Death 13 grudnia zagrał ostatni koncert. Buntowników pokonało życie?
Film studentek Szkoły Filmowej w Łodzi "Taki pejzaż" w reżyserii Jagody Szelc, ze zdjęciami Zuzanny Pydy wygrał Konkurs Etiud Studenckich na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2013.
Grand Prix zakończonego w sobotę 23. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” zdobył Paweł Łoziński za film „Ojciec i syn”. To trzecie zwycięstwo tego reżysera w historii festiwalu.
Etiuda fabularna w reżyserii i według scenariusza Martina Ratha, studenta Szkoły Filmowej w Łodzi,  w której główną rolę zagrał Marcin Kowalczyk ("Magik" w "Jesteś Bogiem" w reż. Leszka Dawida), wygrała 58. Cork Film Festival w Irlandii.
„Salvo. Ocalony” Fabio Grassadonii i Antonio Piazzy otrzymał statuetkę Kryształowej Łódki i Nagrodę w konkursie na Najlepszy Debiut Europejski zakończonego w piątek 15 listopada 18. Forum Kina Europejskiego Cinergia.
Kończą się zdjęcia do nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata”. Ekipę spotkaliśmy 11 listopada w Zgierzu w pobliżu łaźni miejskiej.
Zanim jeszcze Forum Kina Europejskiego „Cinergia” zostało otwarte w piątek 8 listopada ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi spotkał się gość festiwalu Jerry Schatzberg, autor słynnego „Stracha na wróble”.
W Łodzi powstają zdjęcia do filmu dokumentalnego poświęconego Stanisławowi Mikulskiemu, znanemu przede wszystkim z roli Hansa Klossa w serialu „Stawka większa niż życie”. Reżyseruje Jarosław Antoszczyk.
To niekonwencjonalny album - artbook o Szkole Filmowej na jej 65. urodziny. Książka zawiera eseje wizualne, wykonane rozmaitymi technikami i w różnych stylach, pokazujące osobiste związki ich autorów ze szkołą.