Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W Klubie „Bogart” w ciągu minionych 15 lat występowało wiele gwiazd, których mogłyby zazdrościć bogate kluby, czy placówki kultury działające w dużych miastach. Znany muzyk Lech Janerka kiedyś na antenie radiowej nazwał ten klub pięknym i niesamowitym…
RECENZJA. Ale będą się czepiać. Powraca temat „starej dobrej Comy”, która skończyła się na „Hipertrofii”. Jaki to ma sens? Nigdy nie będzie starej Comy, ponieważ jest nowa – na miarę naszych czasów i możliwości.O płycie "Sen o siedmiu szklankach" pisze Rafał Gawin.
TEMAT NUMERU. Słucham muzyki barokowej od wielu lat, ale dopiero w maju tego roku pierwszy raz byłem na barokowej dyskotece. Wieczory  z taneczną muzyką dawną w klubie DOM to pomysł Grzegorza Fajngolda, klawiszowca znanego z punkowego zespołu  19 Wiosen, także producenta i DJ-a. Pisze Piotr Grobliński.
TEMAT NUMERU. Wielkim sukcesem okazał się już debiut latem 2017 r. na festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, w archikolegiacie w Tumie. „Barokowa Łódź” to najnowszy projekt orkiestry barokowej Altberg Ensemble. Ponad rok po odebraniu nagrody „Kalejdoskopu” Armatka Kultury instrumentaliści udowadniają, że taki zespół był w Łodzi bardzo potrzebny. Pisze Magdalena Sasin.
Rozmowa z wokalistką Justyną Jędrusik, inicjatorką zaproszenia do Polski mistrza gospel Macka Brandona.
Łódzki Teatr Muzyczny wzbogacił swój repertuar o kolejny kasowy musical. Po zeszłorocznym sukcesie „Les Misérables” dyrekcja sięgnęła po inny tytuł tych samych twórców, czyli Claude’a-Michela Schönberga i Alaina Boublila: „Miss Saigon” – opowieść o miłości na tle wojny w Wietnamie.
Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka" obchodzi jubileusz 45-lecie istnienia. W bogatym dorobku ma wiele nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach w kraju oraz za granicą...
W serii „Opera” wywiadów z najznamienitszymi współczesnymi śpiewakami klasycznymi Polskie Wydawnictwo Muzyczne opublikowało rozmowę  z Tomaszem Koniecznym „Twarze Wotana”.  Jackowi Marczyńskiemu artysta opowiedział zarówno o świecie operowym, teatralnym, jak i swoich ulubionych rolach, warsztacie śpiewaka, trasach koncertowych.
Na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim Grand Prix zdobył Marcin Stańczyk - kompozytor z Łęczycy, a Nagrodę za Całokształt Twórczości wręczono Janowi A.P. Kaczmarkowi, kompozytorowi i dyrektorowi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk, który w lipcu czwarty raz odbędzie się w Łodzi.
Lady Pank po raz pierszy zagra na żywo muzykę do animowanego filmu „Jacek i Placek – o dwóch takich, co ukradli Księżyc” podczas 11. Festiwalu Soundedit 27 października w Klubie Wytwórnia. Jan Borysewicz - dzień wcześniej zostanie uhonorowany statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem” - przed koncertem spotka się z publicznością.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.