Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Zawodowo realizuję się, nie tylko śpiewając. Organizuję koncerty, spektakle i festiwale, reżyseruję, projektuję scenografie do swoich koncertów. Ostatnio wróciłem do mojej pasji – malarstwa – mówi tenor Dariusz Stachura.
Jechałem na ten koncert bez przekonania domyślając się, że jakieś dzieciaki bawią się w śpiewanie. Ale srogo się myliłem, bo to był nie tylko świetny koncert, ale zaskakująco profesjonalne widowisko!
Jechali nawet sześć tysięcy kilometrów, z trudem zdobywali pieniądze na przejazd, do tego stali na granicy nawet 6 godzin, a  to wszystko, żeby wziąć udział w XXIX Światowym Festiwalu Marii Konopnickiej, który odbywał się w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku.
W ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego w niedzielę 28 lipca 2019 roku odbył się drugi koncert w ramach XII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej.
To będzie niecodzienna kombinacja światła i muzyki na żywo. Holenderscy artyści z kolektywu Mr.Beam ożywią bryłę cerkwi pw. św. Aleksandra Newskiego przy ul. Kilińskiego - iluminacją sterowaną… grą na fortepianie. Każde muśnięcie klawiszy zmieni wzór animacji. I chociaż Light.Move.Festiwal, w ramach którego rozbłyśnie cerkiew, odbędzie się pod koniec września, to teraz rusza otwarty nabór dla muzyków z całego kraju.
Swoje 55 urodziny obchodzi jeden z najlepszych w województwie łódzkim Zespół Folklorystyczny „Smardzewianie”. W tej okazji w sobotę 27 lipca 2019 roku odbył się w Smardzewicach piękny koncert plenerowy.
To jedyny taki konkurs na świecie i odbywa się właśnie w Łodzi. Instant Composition Contest (ICC) – Konkurs Kompozycji Natychmiastowej – jest częścią festiwalu Transatlantyk, który zakończył się 19 lipca 2019 r.
Zamilska (a po niej łódzki dj No. 107) wystąpi 25 października na afterparty podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Najnowszy album Zamilskiej „Uncovered” pojawił się na rynku w maju. Droga do jego powstania była długa i jak mówi autorka: „wymagała zdobycia się na odwagę zaczynania od początku“.
Wolbórz godnie wpisuje się w obchody światowego Roku Stanisława Moniuszki ogłoszonego przez UNESCO na wniosek Polski, Litwy oraz Białorusi. Piękne pieśni i arie operowe wykonane w zabytkowym wnętrzu tutejszego kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa wywarły duże wrażenie na publiczności.
W Klubie „Bogart” w ciągu minionych 15 lat występowało wiele gwiazd, których mogłyby zazdrościć bogate kluby, czy placówki kultury działające w dużych miastach. Znany muzyk Lech Janerka kiedyś na antenie radiowej nazwał ten klub pięknym i niesamowitym…
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.