Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Grupa wokalna i taneczna „Ale o co chodzi” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe i tamtejszej szkoły nagrała teledysk „Dziewczynka z zapałkami”. Autorem muzyki i słów jest Monika Saktura. Premiera teledysku odbyła się 18 grudnia w GOK-u, osiedle Niewiadów 43.
Tłumnie zgromadzona publiczność była zachwycona wysokim poziomem wykonawczym i ciekawymi aranżacjami, ale też zaskakująco urozmaiconym repertuarem orkiestry.
Akademia Muzyczna w Łodzi wzbogaciła się o nowe organy. Instrument, wzorowany na dziełach Andreasa Hildebrandta – gdańskiego organmistrza epoki baroku, zabrzmiał po raz pierwszy 30 stycznia tego roku. To unikat w skali kraju: pierwsze w historii polskiego szkolnictwa muzycznego organy o konstrukcji z okresu i obszaru I Rzeczypospolitej.
Paweł Małolepszy nazwał Go człowiekiem skromnym i niesamowicie utalentowanym... 10 rocznica śmierci Piotra Kudyby stała się inspiracją dla Jego przyjaciół i znajomych do przygotowania wyjątkowego koncertu.
Twórczość Pawła Domagały dociera głównie do serc pięknych studentek – taki wniosek mógłbym wysnuć po łódzkim koncercie tego sympatycznego, śpiewającego aktora.
W Łódzkim Domu Kultury 25 stycznia obył się XV Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+" – KOLĘDY I PASTORAŁKI. Prawie 300 uczestników rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach: chóry, zespoły oraz soliści.
Niezwykła gratka dla miłośników bluesa, jazzu i nie tylko! Już 27 stycznia o godz. 17.00 w filii Tkacz Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Maz. wyjątkowy koncert zagrają BLUESTONES i przyjaciele.
– Michał Urbaniak to swój człowiek. Graliśmy z nim i jego „asami” na Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Gdy podczas próby przy skrzypcach pękła mi struna, Urbaniak od razu sięgnął po futerał i chciał mi dać swoją. Później zaprosił nas na koncert do Łodzi. Wystąpiliśmy razem w Klubie Wytwórnia, akurat w moje urodziny. To był najlepszy prezent – mówi ROMAN WOJCIECHOWSKI, uznany skrzypek z regionu opoczyńskiego, zdobywca Nagrody Kolberga i zwycięzca najważniejszych polskich konkursów autentycznej muzyki ludowej.
25 STYCZNIA 2019

Kolędowanie w ŁDK

Początek roku w Łódzkim Domu Kultury kojarzy się z kolejną edycją Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Tym razem czas na kolędy i pastorałki w wykonaniu seniorów! W Sali Kolumnowej ŁDK 25 stycznia usłyszymy solistów, chóry i zespoły z województwa łódzkiego.
W Dobroniu, tradycyjnie jak co roku, organizowany jest Koncert Noworoczny, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 16.00, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Dobroniu, przy ulicy Witosa 1a.