Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Młoda artystka Irena Zieniewicz znalazła niebanalny sposób na wyrażenie ważkich treści o uniwersalnej wymowie. Konkretnie – dotyczących granic. Ich wytyczania, odczuwania, przekraczania, dosłownie i w przenośni, ale i „bycia na granicy” – doświadczania granicznego stanu w bezsilności czy poczuciu zagrożenia życia. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
18 MARCA 2023 - 4 MAJA 2023

Nasze strachy

Galeria Art Hub zaprasza na wystawę malarstwa Julii Świtaj "Stwora". Wernisaż 18 III o godz. 18. Głównym pojęciem stają się kozły ofiarne, które symbolizują nierówności w społeczeństwie, uwydatniając poczucie wyższości zarówno względem słabszych, jak i przyrody.
4 MARCA 2023 - 14 KWIETNIA 2023

Pejzaże wewnętrzne Jacka Świgulskiego

Galeria Imaginarium zaprasza na wystawę malarza oraz pedagoga prowadzącego w Łódzkim Domu Kultury Pracownię 413, który niedawno otrzymał nagrodę marszałka województwa łódzkiego. Otwarcie 4 III o godz. 17
4 MARCA 2023 - 20 KWIETNIA 2023

Wystawa Margas-Cyganek

Do 20 kwietnia będzie można oglądać w zduńskowolskim Miejskim Domu Kultury „Ratusz” wystawę malarstwa Ewy Margas–Cyganek. Wernisaż odbędzie się 4 marca o godzinie 17.00.  Obrazy zaplanowane na wystawę pokazują tematy nawiązujące do przyrody, światła i przestrzeni oraz człowieka, którego przedstawia jako figurę metaforyczną, obrazującą emocje, nastrój.
28 LUTEGO 2023 - 20 KWIETNIA 2023

Architekskóra

28 II o godz. 18 w Akademickim Centrum Designu w Łodzi odbędzie się wernisaż ekspozycji "ARCHITEKskóra, w której żyję", będący wystawą kolejnej (IV) edycji Akademii Mistrzów "Konstrukcje, technologie i materiałoznawstwo jako element procesu" z projektu "Design w procesie". Tego samego dnia o godz. 18.30 rozpocznie się oprowadzanie po wystawie z uczestnikami ekspozycji.
2 MARCA 2023 - 30 KWIETNIA 2023

Giewont malowany

Muzeum Miasta Zgierza zaprasza na wystawę obrazów przedstawiających jedną górę w różnych odsłonach. „Giewont – kolekcja niezwyczajna” to wystawa obrazów z prywatnej kolekcji Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów. Wernisaż 2 III o godz. 18.
24 LUTEGO 2023 - 9 KWIETNIA 2023 / 24 LUTEGO 2023

Energie Pavellka

Startuje nowy sezon wystaw w galerii Pop-up Ogrodowa8 - w nowym lokalu, choć wciąż w biurowcu Ogrodowa Office (parter, w głębi patio).
od 16 LUTEGO 2023

Koniec miasta - fotografie

Uniwersytet Łódzki i Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Artura Urbańskiego „Koniec miasta”. Wernisaż 16 II o godz. 18.30 w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 (ul. Franciszkańska 1/5).
Chcecie podziałać projektowo w przestrzeni sztuk wizualnych? Budować siebie poprzez swoją obecność w sztuce? Miejska Strefa Kultury: Żabieniec zaprasza młodych, którzy pragną świadomie kreować przestrzeń współczesnej sztuki.
Przegląd Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych "Sztuka jak Balsam" organizowany jest na terenie województwa łódzkiego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi we współpracy z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej.