Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
KOMIKS. Marzy mi się polski magazyn komiksowy z prawdziwego zdarzenia. Z dobrą publicystyką, fachowymi recenzjami i porządnymi, premierowymi historiami obrazkowymi. Niechby był kwartalnikiem, z ciekawym layoutem i czarno-białym wnętrzem. Marzenie to nienowe, ale jeszcze bardziej zapragnąłem jego spełnienia po zaskakującym wydarzeniu z końca ubiegłego roku – reaktywacji magazynu „Relax”. Pisze Piotr Kasiński. 
Galeria Kalejdoskopu to miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Łukasz M. Sadowski, historyk sztuki związany z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, członek rady redakcyjnej powstającego „Kalejdoskopu Kultury”. Prezentuje prace Krzysztofa Wieczorka. 
20 LUTEGO 2021 - 30 KWIETNIA 2021

"Medium" - wystawa Hul i Pasiewicza

Na wystawie pt. "Medium" znajdą się prace Edyty Hul i Piotra Pasiewicza. Otwarcie 20 II o godz. 18.
Muzea i galerie sztuki są wreszcie otwarte. Można zatem oglądać zawieszone do tej pory przez lockdown wystawy.
W czerwcu (10-27 VI) odbędzie się w Łodzi kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. Spośród 1029 nadesłanych zgłoszeń (nowy rekord!) jury wybrało sześć projektów, które zobaczymy na festiwalowych wystawach.
Działający w Łódzkim Domu Kultury Klub Plastyka Amatora ma już 60 lat! Dziś prezesuje mu Aleksandra Nowicka. Poniżej fragmenty tekstów z jubileuszowego wydawnictwa i prace, które wzięły udział w jubileuszowym konkursie.
FOTOGRAFIA. Połączyć ambicje opiniotwórcze z narzędziami do promowania młodej twórczości, pozwolić przemówić bezpośrednio pracom i stworzyć miejsce dla wyrażania swoich teoretycznych rozpoznań. Spajać środowisko i wyposażać studentów w zestaw praktycznych umiejętności: od kooperacji w grupie, po koordynację procesu redakcyjnego. Na te potrzeby ma odpowiadać, umacniając społeczność studentów fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi, magazyn „TON”.
MŁODA SZTUKA. Być może to właśnie wykluczeni z dialogu mogą stanowić podstawę istnienia - mówi Gabriela Porada, artystka multimedialna, w rozmowie z Joanną Glinkowską. 
ROZMOWA MIESIĄCA. Od dzieciństwa malowałam i rysowałam tylko ludzi. Abstrakcja pojawiła się u mnie późno i powoli zdobywa sobie miejsce. Teraz przez pół roku maluję abstrakcje i przez pół roku kompozycje figuratywne – mówi Małgorzata Kosiec, łódzka malarka, w rozmowie z Piotrem Groblińskim. 
od 21 STYCZNIA 2021

Kolekcja MGSŁ online

W czwartek 21 I 2021 rusza nowy projekt online Miejskiej Galerii Sztuki (na Facebooku), który przybliży szerokiej publiczności prace malarskie ze zbiorów MGSŁ. Cykl nagrań „O kolekcji subiektywnie” pozwoli na przypomnienie wielu interesujących dzieł sztuki, zgłębienie ich historii oraz poznanie inspirujących autorów.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.