Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 31 PAŹDZIERNIKA 2021

Seniorzy malują pory roku

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Cztery pory roku”. Wernisaż 1 X o godz. 14 (wejście od ul. 3 Maja – piwnice).
24 WRZEŚNIA 2021 - 30 PAŹDZIERNIKA 2021

Fotografie Michała Adamskiego

Galeria Ogrodowa8 zaprasza na wystawę fotografii dokumentalnej Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”. Projekt ten jest opowieścią o obecnej kondycji świata, manipulacji, obojętności i naiwności ludzi. Wernisaż 24 IX o godz. 18. Rozmowę z autorem poprowadzi kurator Filip Ćwik.
24 WRZEŚNIA 2021 - 26 STYCZNIA 2022

Ziemia jest płaska?

"Ziemia znów jest płaska" to tytuł wystawy w ms1. Otwarcie 24 IX o godz. 18. Płaska ziemia – traktowana jako metafora, eksperyment myślowy i historyczny mit – stanie się w tym projekcie punktem wyjścia do refleksji na temat zmieniającej się roli nauki i komunikacji we współczesnym świecie.
17 WRZEŚNIA 2021 - 9 LISTOPADA 2021

Zdjęcia przyrody

Galeria Zewnętrzna Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego przy ŁDK zaprasza na wystawę "Niezwykłości natury województwa łódzkiego. W obiektywach fotografów Okręgu Łódzkiego Polskiego Związku Fotografów Przyrody" - otwarcie 17 IX o godz. 18.
RECENZJA. Gdy pojawia się wystawa sztuki o tematyce historyczno-patriotycznej, jedni są zachwyceni, inni zniesmaczeni. Tych, których ona odrzuca, spróbuję mimo wszystko przekonać: pal sześć duże przegadane obrazy olejne – kunsztu Tadeusza Kokietka należy szukać w małych rysunkach tuszem i akwarelach. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
RECENZJA. Pandemiczna niepewność wciąż wymusza szukanie nietypowych rozwiązań dobrych na każdą ewentualność. Jednym z nich jest wystawa w ramach tegorocznej edycji festiwalu Łódź Czterech Kultur, rozlokowana w 26 miejscach na wolnym powietrzu w całym mieście. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka
od 4 WRZEŚNIA 2021

Dwie wystawy w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wernisaż dwóch wystaw, przygotowanych we współpracy z Myślenicką Grupą Fotograficzną - 4 IX o godz. 16 w budynku MCK PGE Giganty Mocy.
od 17 WRZEŚNIA 2021

Z drzeworytni Andrzeja Nowickiego

Muzeum Miasta Pabianic zaprasza na wystawę prac Andrzeja Nowickiego, który w Pabianicach prowadzi swoją drzeworytnię, tworząc m.in. drzeworytnicze kule, z których odbitki powstają podczas toczenia ich po papierze. Otwarcie ekspozycji "16 Pieśni nad Pieśniami" 17 IX o godz. 17.
do 5 WRZEŚNIA 2021 / od 24 WRZEŚNIA 2021

Warsztaty z tworzenia publikacji fotograficznej

Weź udział w warsztatach z tworzenia publikacji fotograficznej i opublikuj swoje prace w magazynie "Ton" Szkoły Filmowej w Łodzi. Warsztaty są przeznaczone dla studentów kierunków związanych ze sztukami wizualnymi.
RECENZJA. Piotr Wypych z przymrużeniem oka odwołuje się do koncepcji „decydującego momentu” w fotografii (ukutej przez Cartier-Bressona) – w jego przypadku decyduje nie tyle przypadkowy moment, ile rozbłysk wizualnej świadomości autora, gdy nagle dostrzega i uwiecznia ciekawy układ form czy kontrast światła i cienia. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.