Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
21 KWIETNIA 2022 - 24 LIPCA 2022

Bownik. Podszerstek

Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na wystawę pod tym tytułem, poświęconą fotografiom Pawła Bownika. Otwarcie 21 IV o godz. 18.
Pabianice, Żeromskiego 17 – ten adres powinni zapamiętać miłośnicy sztuki. W dawnych magazynach fabryki Rudolfa Kindlera otwarto galerię o nieco zaskakującej nazwie Aflopa Art. Pisze Piotr Grobliński.
RECENZJA. Obraz to światło. Wie o tym każdy, kto miał kontakt z fotografią. Jednak uchwycić istotę tego fizycznego fenomenu, uwypuklając zarazem jego piękno, nie jest wcale rzeczą łatwą. O wystawie fotografii i ruchomych obrazów autorstwa Barbary Ałaszewskiej pt. „Skrawki” w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych pisze Damian Kasprzyk.
22 KWIETNIA 2022 - 8 STYCZNIA 2023

Poszerzone pole widzenia

Wystawa „Poszerzone pole widzenia” bada relacje fotografii, malarstwa i grafiki, odsłaniając ich wzajemne zapożyczenia i przenikanie. Otwarcie 22 IV o godz. 18.
9 CZERWCA 2022 - 26 CZERWCA 2022

Wspólnota na trójfestiwalu

Wokół jakich wartości i jak tworzymy wspólnoty w XXI wieku? Jaką rolę odgrywają w naszym życiu? Tegoroczny Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, który odbędzie się 9-26 VI, poruszy temat, który stał się nam bliższy w obliczu ostatnich wydarzeń w Europie.
Co prawda w muzyce nie chodzi o bicie rekordów, ale te niekiedy mimochodem się zdarzają. Jednym z takich muzycznych rekordów jest balet dla dzieci „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, który na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi wykonywany jest w niezmienionym kształcie od 52 lat. Symboliczny jubileusz pięćdziesięciolecia (obchody zostały przesunięte z powodu pandemii) odbył się 19 marca. Gościem honorowym wieczoru był kompozytor muzyki do „Śnieżki” Bogdan Pawłowski, który obchodził 65-lecie twórczości.
7 KWIETNIA 2022 - 19 CZERWCA 2022

Jerzy Krawczyk w Zachęcie

Warszawska Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki 7 IV otworzy wystawę „Jerzy Krawczyk. Gra o wszystko", poświęconą jednemu z najbardziej enigmatycznych i oryginalnych polskich malarzy XX wieku. Wystawa pochodzącego z Łodzi artysty, organizowana we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi, jest pierwszą tak obszerną prezentacją dzieł malarza od 35 lat.
od 9 KWIETNIA 2022 / od 9 KWIETNIA 2022

Czym jest portret? A ciało?

Galeria Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza 9 IV o godz. 18 i 19 na wernisaże dwóch wystaw. O godz. 18 zostanie otwarta ekspozycja "Portret osobisty", o godz. 19 - multimedialna wystawa Marty Miaskowskiej "Cząstki".
31 MARCA 2022 - 31 LIPCA 2022

Starczewski - zapis linearny

Wystawa "Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego", przygotowana wspólnie z Fundacją Signum, zostanie otwarta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa 31 III. Ekspozycja poświęcona jest postaci wybitnego artysty i jego dokonaniom twórczym na wielu polach działalności. Na otwarciu audioperformens przedstawią Aleksandra Chciuk i Kuba Krzewiński.
1 KWIETNIA 2022 - 5 CZERWCA 2022

Prototypy 06 - Alicja Bielawska

Muzeum Sztuki ms2 otworzy 1 IV o godz. 18 wystawę "Prototypy 06: Alicja Bielawska. Na przecięciu linii". Alicja Bielawska proponuje potraktowanie dzieł sztuki jako modeli do ćwiczenia odczuwania otaczającego nas świata. Stają się one wskazówkami do poruszania się w rzeczywistości, pokazując jej nieoczywiste warstwy i aspekty.